Ek kontenjanda +50 oranında burs imkânı

İstanbul Rumeli Üniversitesi, ek yerleştirme ile gelecek olan öğrencilerin burs imkanlarından faydalanabileceklerini duyurdu. Açıklamada, öğrencilerin hak kazandığı burs oranlarına ek olarak yüzde 50 oranında da burs verileceği belirtildi.

Eğitim 10.09.2020, 13:11
Ek kontenjanda +50 oranında burs imkânı

Üniversiteden yapılan konuyla ilgili açıklamada “Ek yerleştirme döneminde öğrencilerin ilk 5 tercihlerinde İstanbul Rumeli Üniversitesini yazıp yerleşmeleri halinde hak kazandıkları burs oranına ek olarak yüzde 50 ile yüzde 30 arasında değişen oranlarda burs olanağı sağlanacak’’ denildi. İstanbul Rumeli Üniversitesi Rehberlik ve Aday İlişkileri Müdürü Tuba Uçar konuyla ilgili şöyle konuştu: “Deneyimli akademik kadromuzla, lisans ve ön lisans ile geniş program seçeneklerimizle, çift anadal, yan dal imkânlarımızla, kariyer İngilizcesi programımızla ve Bluecard ile dünyanın kapılarını onlara açan sistemle öğrencilerimize nitelikli ve kaliteli bir eğitim veriyoruz. Tüm bunların yanı sıra kesintisiz burs olanaklarımız ile ek yerleştirmeyle gelecek olan öğrencilerimizi bekliyoruz.”

Burs anlamında geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ve bu imkanların ek yerleştirme İstanbul Rumeli Üniversitesi tarafından tüm öğrencilere sunulduğunu belirten Tuba Uçar, "ÖSYM tarafından tercih yapacak adaylar için kılavuz henüz açıklanmadı. Kılavuzda açıklanacak olan üniversite boş kontenjanlarına göre tercihleri yapacak olan öğrenciler tüm burs imkanlarına sahip olacaklar. İlk 5 tercihte üniversitemizi tercih eden ve ÖSYM Başarı bursu ile İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne bağlı olan Psikoloji Bölümü’ne yerleşen tüm öğrencilere +30 oranında, aynı fakültede yer alan Havacılık Yönetimi Bölümü’ne yerleşen öğrencilere ise +50 oranında Tercih Bursu desteği sağlayacağız. Yine Havacılık Yönetimi lisans programını kazanan öğrencilerimize İngilizce Hazırlık sınıfında ücretsiz eğitim görme fırsatı sunuyoruz. Aynı şekilde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı tüm bölümlerde +50 oranında Tercih Bursu uygulanacaktır’’ dedi.

Meslek Yüksekokulu burs olanakları ile ilgili de bilgi veren Uçar; ’Meslek yüksekokuluna bağlı 10 program dahilinde +50 oranında; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı 16 program dahilinde ise +50 ile +30 oranları arasında değişen burs olanağı sağlıyoruz’’ diye belirtti.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Hakkında:

İstanbul Rumeli Üniversitesi, 23 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Çağdaş ve evrensel düşünce yapısına sahip olan, vatan sevgisi ve milli değerlerin kıymetini iyi bilen Rumeli Felsefesi doğrultusunda yetiştirdiği ve toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı gençler yetiştirmeyi hedefleyen bir yüksek eğitim kurumu olmak amacını taşımaktadır. İstanbul Rumeli Üniversitesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında Silivri, Haliç ve Bostancı Yerleşkelerinde 5 Fakültede 18 Bölüm, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı 16 Program, Meslek Yüksekokuluna bağlı 10 Program, Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne bağlı 10 bölümde eğitim vermektedir. 2021- 2022 eğitim öğretim yılında Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi’nin açılması planlanmaktadır.

Detaylı bilgi ve görsel malzeme için DLR / Teni Tapık Çimen- 0506 973 62 24

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@