Ek Ders Ücreti 2 Katına Çıkacak (!)

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklama ile öğretmenlerin ek ders ücretlerini arttırmak adına maliyeden 9 lira 45 kuruş olan ücretin iki katına çıkmasını talep ettiklerini belirtti. Ders

Öğretmenler 06.11.2014, 12:15
Ek Ders Ücreti 2 Katına Çıkacak (!)

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklama ile öğretmenlerin ek ders ücretlerini arttırmak adına maliyeden 9 lira 45 kuruş olan ücretin iki katına çıkmasını talep ettiklerini belirtti.

Dershanelerin kapanması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı MEB kolları sıvadı ve okullar Halk Eğitim Merkezlerinde takviye kurslar açtı. Dershanenin yerine geçecek olan takviye kurslar ile ilgili 1 Milyonu Sadece İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde toplam 2.5 milyon öğrenci başvurdu.

Fakat Bir sıkıntı söz konusuydu. Öğretmenlerin saatlik ek ders ücreti 9.45 TL idi. Dersler hafta sonu ve hafta içi 22.00!a kadar sürecekti. İşte tamda bu yüzden öğretmenlerden tepkiler yağdı. Bir öğretmen takviye kurs için saatlik 9.45 TL alacak. Haftasonu kalkacak yol parası verecek ve okula gidecek. Belki 2 simit yiyecek. Sonra tekrar dönüş için yol parası verecek. Ailesi ile geçiremediği haftasonuna zaten bir bedel biçemeyiz.

Neyse ki konu ile alakalı MEB tarafından Maliye Bakanlığına talepte bulunuldu. 9.45 TL olan ek ders ücretinin 18 TL olması için Maliyeden gelecek yanıt bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@