Ehliyet Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? 29 Ağustos Ehliyet Sınavı Sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları için 29 Ağustos bir dönüm noktası oldu. Bu tarihte yapılan Ehliyet sınavının sonuçları için adaylar nefeslerini tuttu. 8 Eylül tarihi ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı gün olarak ilan edilmişti. Şimdi gözler Milli Eğitim'in Ehliyet sınav sonuçlarını ilan edeceği sitesine çevrildi haberin detayı için

Öğretmenler 07.09.2015, 18:12
Ehliyet Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? 29 Ağustos Ehliyet Sınavı Sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları 8 Eylül tarihinde açıklanıyor. 29 Ağustos 2015 tarihinde yapılan elhiyet sınavının sonuçları adaylar tarafından büyük bir merakla bekleniyor. A,B,C,D,E,H gibi sınıflardan sınava giren adaylar Ehliyet sınav sonuçları arasında kendilerine ait bilgileri bulabilecekler.

 

Ehliyet sınav sonuçlarını öğrenebilmek için http://www.meb.gov.tr/ linkine tıklayabilirsiniz. Bir hatırlatma yapmak gerekirse, 8 Eylül tarihinde ilan edileceği duyurulan ehliyet sınav sonuçları link ative edildikten sonra bilgilere erişilebilecek.

MEB tarafından düzenlenen ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının 29 Ağustos'ta girdiği yazılı ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar ehliyet sınavı sonuçlarını heyecanla bekliyor. Sonuçlarla ilgili güncel bilgiler haberimizde. BİR SONRAKİ AŞAMAYA GEÇEBİLDİNİZ Mİ? Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi sayesinde sınav sonucunuzu öğrenebildiğiniz gibi ikinci aşamaya geçip geçmediğinizi de öğrenebilirsiniz. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden yapılmaktadır. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi için öncelikle meb.gov.tr sitesine girmeniz gerekiyor. Karşınıza gelen sayfa da bulunan listeden sizin girmiş olduğunuz tarihe uygun olan seçeneği seçmelisiniz. Ayrıca bu listeden istediğiniz tarihin sınav sorularına ulaşabilirsiniz. Sadece istediğiniz tarihin sınav sorularını içeren seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminiz için tıkladığınız sonra karşınıza yukardaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. İkinci kutucuğa ise sizlere verilen güvenlik kodunu yazmalısınız. Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra ise “Tamam” butonuna basarak sınav sonucunuzu öğrenmiş olursunuz. AMAN DİKKAT SON 5 GÜN 1 Ocak 2016'dan önce ehliyet alamayanlar 2 yıl boyunca sertifika dönemine tabii olacak. Eski sisteme tabii ehliyet almak isteyen sürücü adayları için son fırsat 10 Eylül'de sona eriyor. Ehliyet almak isteyen sürücü adayları için son fırsat 10 Eylül'de sona eriyor. Ömür boyu ehliyet döneminin kapanacağı 1 Ocak 2016'dan önce ehliyet alamayanlar 2 yıl boyunca sertifika dönemine tabii olacak. Yılbaşından itibaren sertifika dönemine geçecek kurslar 2 yıla uzarken, katı kurallarla trafik kazalarının önüne geçilecek. Yeni dönemde kurslar için taban fiyat uygulaması başlayacak. Kursiyerler ücretini bankaya yatıracak. 3 bin 500 sürücü kursunun ders verdiği Türkiye'de 18 yaşını doldurmuş ve ehliyet almaya hazır milyonlarca genç bulunuyor. Yeni uygulamayla trafik kaza oranlarının düşürülmesi hedeflenirken, sürücülerde bilincin arttırılması düşünülüyor. 22 milyondan fazla sürücünün bulunduğu yollarda 5 milyon kadın sürücü yer alıyor. Yeni dönem hakkında bilgi veren Ayceren Sürücü Kursları Eğitmeni Süleyman Çıldır, 2016'da direksiyon sınavının zorlaşacağını belirterek, “Yeni yönetmelikte eğitmen sürücü adayına sadece araç içinde değil, araç dışında da eğitim verecek. Yani kaputu açtıracak, motora baktıracak, bagajı açtıracak ve ilkyardım çantasına kadar kontrol ettirebilecek. Yine yeni dönemde bir insan direkt E sınıfı ehliyet sahibi olamayacak. Ancak Kasım ayına kadar 23 yaşından gün almış insanlar ehliyet sahibi olabilecek. Yılbaşından sonra ise bu ehliyete direkt ulaşamayacak” dedi. KURS ÜCRETLERİ ZAMLI OLACAK

 Bir sene içerisinde 75 ceza puanını dolduranın ehliyeti iptal olacağının altını çizen Çıldır, ehliyeti iptal olan sürücü yeniden kursa kayıt yaptırıp tekrar eğitim alacağını ve ehliyet sahibi olabileceğini vurguladı. Çıldır, “ 2016'da sürücü kurslarında taban fiyat uygulaması yürürlüğe girecek. Şu anda bir sürücü adayı ehliyetini bin 500 liraya mal edebilirken 2016'da taban fiyat uygulaması yürürlüğe girdikten sonra maliyet aratarak 2 bin ile 2 bin 500 lira arasında fiyatlar değişecek. Taban fiyat uygulaması ile kurs ücretleri artacak. Şu anda B sınıfı ehliyetlerin maliyeti bin 500 civarlarında. Neredeyse yüzde 50'den fazla ücret artışı olacak. Yeni yönetmelikte taban fiyat ugulaması ile hiçbir sürücü kursu bu fiyatların altında sürücü adayı kaydedemiyecek” diye konuştu. STAJYER SÜRÜCÜLER BUNA DİKKAT Yanlış anlaşılanr konulardan birinin ehliyet noktasında olduğunu söyLeyen Süleyman Çıldır sözlerine şöyle devam etti: “Yeni dönemde bir kağıt parçası verilmeyecek. Yine sürücülere ehliyet verilecek. Fakat üzerinde stajyer sürücü ibaresi yer alacak. 2 yıldan sonra sürücü hak kazandığı zaman stajyer sürücü ibaresi çıkarılarak normal ehliyete dönüşecek.Stajyer sürücü kırmızı ışıkta geçtiğinde, emniyet kemeri takmadığında ve 0.25 promil alkol varsa ehliyeti iptal edilecek.” Trafik kazaları azalacak İki yıl B sınıfı ehliyeti olan bir sürücünün ancak E sınıfı ehliyet alabileceğini belirten Çıldır, “2 yıllık tecrübe istiyor sürücüden. Trafik kazalarının yüzde 50'sinin sebebi sürücü kurslarıdır. Eğitimler yetersiz. Yenİ dönemde ders sayısında bir artış olacak. Trafik kazalarının azalması ve bu yeni dönemde verimin alınması en az 5 yılı bulur. Eski ehliyet sahipleri onlara eğitim veren büyüklerinden ancak makas atmayı öğrendi. Artık makas atma dönemi kapandı. Artık sinyal dönemi başladı” diye konuştu.

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@