Eğitim Ve Öğretim Desteği Tutarları Açıklandı

2016 eğitim ve öğretim yılında, 5580 sayılı Kanun kapsamında açılan özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okul türlerinde öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları ile ilk defa destek verilecek öğrenci sayıları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Öğretmenler 25.07.2015, 18:17
Eğitim Ve Öğretim Desteği Tutarları Açıklandı

-Özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okul türlerinde öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları ile ilk defa destek verilecek öğrenci sayıları açıklandı.

ANKARA (ANKA) – Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında, 5580 sayılı Kanun kapsamında açılan özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okul türlerinde öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları ile ilk defa destek verilecek öğrenci sayıları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, okul öncesi eğitim kurumu türünde 20 bin öğrenciye 2 bin 680 Lira; İlkokul türünde50 bin öğrenciye 3 bin 220 Lira; Ortaokul türünde 50 bin öğrenciye 3 bin 750 Lira; Lise türünde 3 bin 750, Temel Lise türünde 3 bin 220 Lira olmak üzere 110 bin öğrenciye ve genel toplamda 230 bin öğrenciye destek verilecek.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında, belirtilen okul kademe ve türleri için önceki yıllarda destek verilen öğrenci sayısı dâhil toplam 350 bin öğrenciye eğitim ve öğretim desteği verilecek.

İllere göre eğitim ve öğretim desteği verilecek okul kademe ve türleri, öğrenci sayısı, öğrenci ve okul seçilmesine ilişkin ölçütler ile diğer ilgili hususlar Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak kılavuzda belirtilecek.

Okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerden 48-66 ay yaş grubunda olanlar eğitim öğretim desteğinden yararlanabilir. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@