Eğitim Sendikalarından Ortak Açıklama

Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Aktif Eğitim Sen il Başkanlarının imzasını taşıyan ortak basın açıklaması yapıldı.

Öğretmenler 06.12.2015, 22:52
Eğitim Sendikalarından Ortak Açıklama

Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Aktif Eğitim Sen il Başkanlarının imzasını taşıyan ortak basın açıklaması yapıldı.

Kocaeli’de beş sendika il başkanı tarafından yapılan ortak basın açıklamasında eğitimcilerin ilde yaşadıkları ciddi sorunlar ve yönetimlerden duyulan rahatsızlık dile getirildi. Özellikle ildeki üst yöneticilerin, basının, velilerin ve okul aile birliklerinin eğitime verdikleri zararlara isyan edilen ortak basın açıklamasında özetle aşağıdaki konulara değinildi:

Veliler Öğretmeni Bezdirdi

Bugün beş sendika olarak tek bir gerçeği haykırmak için toplandık. Çok kötü bir yöne doğru göz göre göre sürükleniyoruz. Her fırsatta öğretmeni üst makamlara şikayet ederek onu mesleğinden bezdirenler, evde iki çocuğunun beş dakikalık gürültüsüne dayanamayanlar öğretmene öfke kusarak fütursuzca davranamazlar. Bu güç gösterisi midir, ego tatmini midir yoksa yaşama dair tüm öfke ve sıkıntıların sahipsiz olarak gördükleri eğitimcilere boşaltımı mıdır? Bu şekilde davrananlar bilsinler ki çocuklarının ve ülkenin eğitim mücadelesine hançer saplıyorlar.

Basın kendi işini yapsın

Lütfen herkes işini yapsın. Basın üzerinden üzerimize her türlü iftirayı atmayı kendisine görev bilenler ve buna alet olanlar bilsinler ki öğretmen sahipsiz değildir. Öğretmen güçlüdür. Çünkü sahipsiz zannettiğiniz öğretmenlerin arkasında bütün sendikalar dimdik durmaktadır ve sonuna kadar duracaktır. Herkes hesabını kitabını ona göre yapsın…

Basına Bilgi Sızdırılıyor

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şahin Yaşlık “Yöneticileri başarısız gösteren bir basın grubu var. Milli Eğitim’de ciddi anlamda bilgi kirliliği var. Dışarıya bilgi sızdırılıyor. Biz sendikalar öğretmenler olarak barışı sağlamazsak ülkede barış sağlanmaz” dedi.

Okul Aile Birlikleri Okulu Yönetmeye Çalışıyor

Okul Aile Birliği ve velilerin okula ve eğitime verdiği zarar konusunda özel olarak değerlendirme yapan Sendika İl Başkanları şunları söylediler: Eğitim-Sen Şube Başkanı Suca Omurca, “…okullara kaynak ayrılmaması sonucu kaynak sağlamanın bir yolu olarak Okul Aile birliği görüldüğü için veliler kendilerini sanki okulda karar verme mekanizması gibi algılıyorlar” ifadelerini kullandı. Eğitim-İş Şube Başkanı Şener “ Okul Aile Birlikleri olmalıdır ama hadlerini de bilmelidir. Aktif Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Mollarecep “Okul Aile Birlikleri artık okul müdürlerinin yerlerini değiştirebiliyor.”Dedi

Yetkililere Çağrı

Bu vesileyle başta sayın valimiz olmak üzere tüm yetkilileri eğitimcilerimizin basın üzerinden asılsız iftiralarla yıpratılmasına fırsat vermemelerini ve okullara kaynak aktarmalarını istiyoruz.

Kocaeli Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Aktif Eğitim Sen

Kaynak: memursesi.com 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@