Eğitim İş \'Ne iş güvencemizden vazgeçeriz, ne de ek gösterge taleplerimizden\'

657 DMK’ da ki iş güvencemizi tartıştırmayız, buna karşı durarak örgütlü gücümüzle haklarımız için mücadele edeceğiz.

Öğretmenler 30.11.2015, 20:38
Eğitim İş \'Ne iş güvencemizden vazgeçeriz, ne de ek gösterge taleplerimizden\'

Kampanyayı imzalamak için Tıklayın!

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu Basın Açıklaması

Eğitim iş olarak Eğitim İş kolunda çalışan, Eğitim emekçilerinin 3600 Ek Gösterge talebiyle ilgili eylem takvimini başlatmış bulunuyoruz.

Önce iş yerlerimize 3600 Ek Gösterge taleplerimizi içeren kokartları takarak ve daha sonra da imza kampanyaları düzenleyerek başlayacağımız eylemlerimize basın açıklamaları ve tepki eylemleriyle devam edeceğiz…

657 DMK’ da ki iş güvencemizi tartıştırmayız, buna karşı durarak örgütlü gücümüzle haklarımız için mücadele edeceğiz.

Eğitim İş “Ne iş güvencemizden vazgeçeriz, ne de ek gösterge taleplerimizden” diyerek eylemleri başlatıyor…

Eğitim öğretim sürecinin doğru yönetilmesi ve sürdürülmesi ülkemizdeki sosyal ve ekonomik yaşamın gelişmesine büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu sürecin öznesi olan eğitim çalışanlarının, öğrenci başarısında büyük bir paya sahip olduğu bütün bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur. “Öğretmen neyse eğitim de odur” sözü bu gerçeğin en basit ifadesidir.

Başarılı bir eğitim sisteminin yolu demokratik ve bilimsel bir programla birlikte, motivasyonu yüksek, mesleğinden elde ettiği gelirin yeterli olduğunu düşünen eğitim çalışanlarının varlığından geçmektedir. Ancak ülkemizde eğitim alanında çalışanların, OECD ülkelerindeki eğitim çalışanlarına göre oldukça fazla çalışmalarına rağmen onların dörtte biri oranında ücret aldıkları bilinmektedir. Eğitim çalışanlarımızın büyük çoğunluğu mesleğinden elde ettiği gelirin yetersiz olduğunu, buna bağlı olarak toplumdaki saygınlığının ve mesleki verimliliğinin azaldığını düşünmektedir.

Tüm bu veriler değerlendirildiğinde: eğitim alanında yaşanan sorunların önemli nedenlerinden birisinin öğretmenlerin ekonomik durumlarındaki yetersizlik olduğu görülmektedir.

Eğitim çalışanlarının ekonomik durumlarındaki yetersizliğin kısmen de olsa ortadan kaldırılması için devlet memurlarının hizmet sınıfları, görev türleri ve aylık aldıkları dereceler itibariyle belirlenmiş olan ek gösterge rakamlarının yeniden düzenlenmesine gereksinim vardır. Bu durum etkisini özellikle emekli aylığı ve emekli ikramiyesinde göstermektedir.

Eğitim İş olarak diyoruz ki, Ek Gösterge Cetvelinin “Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı” bölümünün gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi ve eğitim çalışanlarının ek göstergesinin yükseltilmesi talebiyle TBMM Başkanlığına gönderilmek üzere imza kampanyası başlattık. Tüm eğitim çalışanları bu kampanyamıza imza desteği vermeye ve eylemlerimize katılmaya çağırıyoruz.

Kampanyayı imzalamak için Tıklayın!

eğitim iş 3600 imza kampanyası

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@