Eğitim İş: 'MEB’i Bilal Erdoğan’ın Yönetmesi Anayasal Suçtur'

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Diyarbakır’da AK Parti il başkanının da katılımıyla, okul müdürlerini toplayıp onlarla görüşme yapma

Öğretmenler 23.04.2015, 16:55
Eğitim İş: 'MEB’i Bilal Erdoğan’ın Yönetmesi Anayasal Suçtur'

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Diyarbakır’da AK Parti il başkanının da katılımıyla, okul müdürlerini toplayıp onlarla görüşme yapmasının tepkileri sürüyor.

Eğitim İş Sendikası Genel BaşkanıVeli Demir, Milli Eğitim Bakanlığı’na bir yazı göndererek, TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’ın, MEB’in çalışmalarına ve uygulamalarına yön verdiği, kurumların ve okulların müdürleriyle toplantılar yaparak talimatlar verdiği, onlara hedefler gösterdiği' haberleri hakkında bilgi talep etti.

MEB'i Bilal Erdoğan'ın yönetmesi Anayasal Suçtur

Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir, "Daha önce 17 Aralık operasyonunda, paraları ‘sıfırlamasıyla’ gündeme gelen Bilal Erdoğan, şimdi devletin eğitim politikasını sıfırlamanın peşine düşmüştür. Hayata geçirdiği her uygulamada, eğitim sendikalarının ve meslek örgütlerinin eleştiri ve önerilerine kulaklarını tıkayan, MEB’in eğitim politikalarını nasıl oluşturduğu, talimatları kimlerden aldığı ortaya çıkmıştır. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve yöneticileri, bakanlığı yetkisiz bir kişiye yönettirerek Anayasa suçu işlemektedir." dedi.

Bilal Erdoğan Hangi Sıfatla Eğitim Planlaması Yapıyor?

Diyarbakır'daki imam hatip liselerindeki eğitimin planlanması amacıyla toplantı yapan Bilal Erdoğan'ın hangi sıfatla bu işi yaptığını soran Eğitim-İş genel başkanı Demir, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

TÜRGEV bir vakıf olduğuna göre Bilal Erdoğan’ın bakanlıkla, bağlı kuruluşları ve müdürleriyle toplantılar yaparak toplantılara katılarak talimatlar vermesi, hedefler göstermesi doğru mudur?

Bu toplantıları hangi sıfatla yapmaktadır? 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 yıllık taslak stratejik planının hazırlanmasında TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’ın etkili olduğu, hatta 1 milyon 100 bin imam hatipli olması için yüzde 25 artış hedefinin onun tarafından belirlendiği doğru mudur? 

TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’ın Milli Eğitim Bakanlığı ile herhangi bir görev ilişkisi var mıdır?

Varsa bu nasıl bir görevdir? 

Diyarbakır’da yapılan toplantıya AKP il başkanı da katılmıştır. Bu toplantıya hangi sıfatla katılmıştır? 

Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı iddialar karşısında 'Biz herkesin katkılarına açığız' demiştir.

TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’a gösterdiği duyarlılığı eğitim sendikalarına karşı niçin göstermemektedir?

Bu konuda ayrıcalık gösterilen sendika var mıdır?"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@