Eğitim Bir Sen üyesi olmayan Okul Müdürü Kalmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın eğitimin sorunlarını Mecliste gündeme getirdi. Okul müdürlerinin görevden alınmasını eleştiren Ağbaba, Eğitim Sen,

Öğretmenler 03.04.2015, 03:04
Eğitim Bir Sen üyesi olmayan Okul Müdürü Kalmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın eğitimin sorunlarını Mecliste gündeme getirdi.

Okul müdürlerinin görevden alınmasını eleştiren Ağbaba, Eğitim Sen, Eğitim İş ve Türk Eğitim Sen’e mensup okul müdürlerinin kıyıma uğradığını söyledi. Okullarda yılların birikimine, bilgisine sahip olan okul müdürlerinin öğretmen yapıldığını belirten Ağbaba, "Değerlendirme tamamen kendi yandaşlarını okullarda idareci yapmak için kullanıldı. Bu uygulamanın kamuoyuna paralel yapı mensubu okul müdürlerini görevden atmak için yapıldığı söylendi. Ama böyle olmadığını gördük. Hem benim kendi seçim bölgem Malatya’da hem de Türkiye’de yandaş sendika Eğitim Bir Sen’e üye olmayan okul müdürü kalmadı. Malatya’da bu nedenle eğitim seviyesi yerlerde sürünüyor.

Doktora yapmış, yüksek lisans yapmış, defalarca ödül almış başarılı okul müdürleri sadece siyasi görüşünden dolayı, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen,Eğitim İş gibi sendikalara üye oldukları için görevden alındılar" dedi.

YGS sınavını da değerlendiren Ağbaba, Sınavda Malatya'nın 60'ıncı Sıralarda yer bulmasının da düşündürücü olduğunu söyledi.

Yeni atanan öğretmenlere Milli Eğitim müdürlerinin Eğitim Bir Sen'in üyelik formunu verdiğini belirten Ağbaba, yapılan bu işlemin Yandaş Sendikayı güçlendirmek ve diğer sendikaları yok etmek için yapıldığını söyledi.

haber3.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@