Eğitim Bir-Sen Eski Genel Başkanı AKP Adayı Ahmet Gündoğdu'nun Eleştiri Tahammülsüzlüğü

KamuGundemi.com Özel Haber / AKP Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu, Eğitim Bir-sen ve Memur-sen Genel Başkanı olduğu zamanda, kendisini bir internet sitesinde yazdığı yorumla eleştiren Öğretmen Himmet

Öğretmenler 28.04.2015, 22:45
Eğitim Bir-Sen Eski Genel Başkanı AKP Adayı Ahmet Gündoğdu'nun Eleştiri Tahammülsüzlüğü

KamuGundemi.com Özel Haber / AKP Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu, Eğitim Bir-sen ve Memur-sen Genel Başkanı olduğu zamanda, kendisini bir internet sitesinde yazdığı yorumla eleştiren Öğretmen Himmet Suat SADIŞ hakkında suç duyurusunda bulundu.

SADIŞ'ın, 23 Mart 2014 tarihinde Gündoğdu ile ilgili çıkan bir haber altına "Sarı sendikanın işi gücü siyaset... Siyasetin uşaklığını yapacağına memurların haklarını savun. Milletvekili olma hevesiyle yalakalık sınırlarını aştın" şeklindeki yazdığı yorumdan rahatsız olan Ahmet Gündoğdu, işi gücü bırakmış bu öğretmene suç duyurusunda bulunmuş. Yetmemiş bu yorumu onaylayan kamudanhaber.com sitesi için de ceza talep etmiş.

Gündoğdu, toplu sözleşme masasında memurların aleyhine kararların altına imza atmış ve tarihinde ilk kez enflasyon farkı zammı almadığı için memurlar ve diğer sendikalar tarafından yandaş olmakla suçlanarak oldukça sert şekilde eleştirilmişti.

Yine kamuoyunda ve sosyal medyadan Gündoğdu için oldukça sert eleştiriler yapılmış, memurları masada bırakmanın ödülünü milletvekili adayı yapılarak aldığı yorumları da mesajlarda paylaşılmıştı.

Memurların haklarını savunmak bir kenara, kendisine yapılan eleştiriye dahi tahammülü olmayan Gündoğdu, Milletin vekili olduğunda ne yapacağını bu olaylar ile ortaya koyuyor.

İşin daha da üzücü tarafı ise kendi ifadeleriyle sendikacılığın tarihini yazdıklarını iddia edenlerin "sarı sendika" tabirinden bir haber olmaları ve kendisi de bir öğretmen olan Ahmet Gündoğdu'nun "uşak" ile "yalaka" kelimelerinin anlamını dahi bilmemesi...

Bu tiraji komik olayla ilgili 28 Nisan 2015 tarihinde ifade veren Himmet Suat SADIŞ ifadesinde hem insanlık hem de sendikacılık dersi veriyor.

SADIŞ ifadesinde; eski bir sendika yöneticisi olduğunu ve sendikaların üyelerinin ekonomik, sosyal ve özlük haklarını işverene karşı koruyup geliştirirler diyerek; Eğitim Bir-Sen genel başkanının milletvekili aday adayı olmak için sendika genel başkanlığından istifa ettiği ile ilgili bir haberi okuduğumda, emek örgütlerinin siyasi partilerden ve sermayeden bağımsız olmaları gerektiğini düşündüğüm için yorum yazdım diyor.

Hakaret olduğu ileri sürülen "Sarı Sendika" kavramı işverenden yana tavır alıp 2014-2015 yılı toplu sözleşme sürecinde memurların enflasyon farkı verilmemesi yönündeki karara imza atarak işverenden yana tavır koyduğunda dile getirilen sendikal terimdir diyen SADIŞ, aynı şekilde uşak kelimesinin de Türk Dil Kurumu'nda "hizmet eden" anlamında karşılık bulduğunu belirtti. Emekçiye değil, işveren olan hükümete hizmet ettiğini düşündüğüm için bu kelimeyi söyledim diyen SADIŞ, yazdıklarının düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu savundu.

kamugundemi.com olarak öğretmenimize geçmiş olsun dilerken, eleştiriye tahammülsüzlüğün, hoşgörüsüzlüğün bu kadar bariz yaşandığı ülkemizde, ileri demokrasi ile değil gerçek demokrasi ile yönetileceğimiz günlerin derhal gelmesini bekliyoruz...

KamuGundemi.com Özel Haber

ahmet gündoğdu'nun eleştiri tahammülsüzlüğü

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@