Edirne'de Okullar Yarın Tatil Mi Edirne 4 Ocak 2016 Pazartesi Kar Tatili Var Mı?

Edirne'de Okullar Yarın Tatil Mi Edirne 4 Ocak 2016 Pazartesi Kar Tatili Var Mı? Edirne’de yarın okullar tatil mi? Edirne’de okullar 4 Ocak 2016 Pazartesi tatil mi? Edirne’de zaman zaman artan yoğun kar yağışı ve tipi etkisini göstermeye devam ediyor. Edirne’de okulların (Yarın) 4 Ocak 2016 Pazartesi tatil olması bekleniyor.

Öğretmenler 03.01.2016, 17:05
Edirne'de Okullar Yarın Tatil Mi Edirne 4 Ocak 2016 Pazartesi Kar Tatili Var Mı?

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de yarın okullar tatil mi? Edirne’de okullar 4 Ocak 2016 Pazartesi tatil mi? Edirne’de zaman zaman artan yoğun kar yağışı ve tipi etkisini göstermeye devam ediyor. Edirne’de okulların (Yarın) 4 Ocak 2016 Pazartesi tatil olması bekleniyor.

İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kar yağışı zaman zaman etkisini gösteriyor. Hava durumu raporları fena. Akıllarda ise şu soru var; yarın yani 4 Ocak pazartesi günü okullar tatil mi, tatil kararı için gözler illerin valiliklerine çevrildi.

Peki Ankara, Balıkesir, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Kastamonu, Eskişehir, Afyon, Düzce ve Kocaeli'de hava durumu nasıl? Yarın yani 4 ocak pazartesi günü okullar tatil mi? Henüz illerin valiliklerinden gelen kar tatili haberi yok.

BARTIN'DA EĞİTİME 2 GÜN ARA

Bartın'da, kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle pazartesi ve salı günleri ilk ve orta dereceli okullar 2 gün daha tatil edildi.

KAR KALINLIĞI 120 SANTİME ULAŞTI

Kentte kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 120 santimetre, yüksek mahallelerde ise 2 metreye ulaştı. Kent merkezinde araçlar kara gömüldü. Ara sokaklar kar nedeniyle kapandı.

EGE'DE KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Kuzey Ege'nin güneyi ve Orta Ege'de güney ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın yarın (Pazar -03.01.2016) öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak 7 ila 9 (60-90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın Pazartesi (04.01.2016) günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Güney Ege'de güney ve güneybatı, kıyılarda güneydoğu yönlerden esen rüzgarın yarın (Pazar -03.01.2016) öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın Pazartesi (04.01.2016) günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

KAR NE ZAMAN DURACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının; hafta başından itibaren ülke genelinde artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

03.01.2016 Pazar; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Eskişehir, Isparta, Burdur ve Hakkari çevreleri ile Antalya'nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege'de yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Trakya kesiminde yoğun kar, Kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de güney, Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

04.01.2016 Pazartesi; Ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bekleniyor.

05.01.2016 Salı; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülmesi beklenen yağışların; genellikle yağmur, Ege ve Akdeniz kıyılarında sağanak yağış, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Çankırı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar, Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bekleniyor.

06/07/08.01.2016; Ülkemizin büyük bir kesiminde görülmeye devam edecek olan yağışların; doğu bölgelerde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının; yağışlı sistem ile birlikte ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

 

yeniulke.net

 

Kaynak: ÖğretmenDiyarı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@