Edirne Valisinden Öğretmen Maaşı Çıkışı

Ulusal Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Edirne'de de coşkuyla kutlandı...

Öğretmenler 27.11.2015, 17:47
Edirne Valisinden Öğretmen Maaşı Çıkışı

Olgay GÜLER

Ulusal Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi dün Edirne'de de coşkuyla kutlandı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören programı T.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuar Salonu'nda düzenlenen programla devam ederken, meslekte yeni emekli olan 22 öğretmen de plaket ve çiçeklerle ödüllendirildi. 
Her yıl Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 24 Kasım programı bu yıl ilk defa Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Eğitim Fakültesi Dekanlığı'nın da katkılarıyla iki kurum arasında ortaklaşa gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konulan çelenk, saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan program sonrasında T.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuar Salonu'ndaki etkinlikle devam etti. 
Konservatuar'daki programa Vali Dursun Ali Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, T.Ü. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süleyman Pişkin, Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali İhsan Öbek, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Burada ilk konuşmayı yeni öğretmenler adına Şehit Üsteğmen Ortaokulu Öğretmeni Sinem İrten, emekli olan öğretmenler adınaysa Yüksel Yeşil Okulu Öğretmeni Ergüven yaptı. 

ÖZCAN: “YARINLAR ÖĞRETMENLERLE AYDINLIK OLACAK”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise Dünya'daki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenliğin; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen bir meslek olduğuna dikkat çekerek; “Öğretmenlik bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Her insanın büyüme sürecinde bir şekilde öğretmenin emeğini, göz nurunu ve estetiğini görürüz. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan, dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği ve yarınları çok daha aydınlık olacaktır” dedi. 
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali İhsan Öbek ise öğretmenlik mesleği hakkında söylenecek çok şey olduğunu fakat ülkemiz şartlarında öğretmenlerin durumunun olması gerektiği yerde olmadığını belirtti.  Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süleyman Pişkin de öğretmenlerin topluma yol gösteren, ışık tutan özverili insanlar olduğunu söyledi. Pişkin; “Yeni nesillerin daha iyi, daha çalışkan, daha üretken olması öğretmenlerin iyi yetişmesiyle mümkün olur. Ülkemizin Dünya ülkeleri arasında daha saygın bir noktada yer almasını istiyorsak işe öğretmenlerimizden başlamamız gerekmektedir. Öğretmenler günü dolayısıyla bugünlere gelmemizde büyük pay sahibi olan vefakar ve cefakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. 

VALİ ŞAHİN: “ÖĞRETMENİN KAFASINDA PARA DÜŞÜNCESİ OLMAMALI”

Programda son olarak konuşan Vali Dursun Ali Şahin ise öğretmenliğin çok güzel bir meslek olduğunu, kişinin bildiğini başkalarına aktarması gerektiğini söyledi. Şahin; “Her öğretici öğretmendir. Keşke öğretebilse, keşke öğrettiğini başkalarına anlatabilse. Ben hep öyle ifade ederim. Bildiğini başkalarına anlatmayan, onu öğretmeyen, sadece kendisini düşünen insanlardan hep kaçınmışımdır. Konuşmalarımda hep öğrendiklerimi öğretmeye çalışmışımdır, anlatmaya çalışmışımdır. Değerli müdürlerin, değerli öğretmenlerin de aynı yolu izleyeceklerine inanıyorum. Öğretmende para düşüncesi kafasında olmamalı hizmet için. O kafadaki para düşüncesi olmadan hizmet etmeli ona göre de onu devlet vermeli” dedi.  

Konservatuar salonundaki program daha sonra 2014-2015 yılında emekli olan 22 öğretmene Vali Şahin tarafından plaket, onur beratı ve çiçek verildi. Öğretmenler tarafından oluşturulan koronun verdiği konserle devam eden program, öğretmenlik andı ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle son buldu.

 

 

Kaynak: hudutgazetesi.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@