Edirne Tema İl Temsilciliğinden Çevreci Projeler

Çevreci Projeler: Yavru TEMA Programı Çevreci Projeler: Yavru TEMA Programı’nı yürüten  ilimizden YÜKSEL YEŞİL İLKOKULU öğretmeni ŞİRİN ÇOĞAL  ve 2 öğrenci&

Öğretmenler 19.05.2015, 18:13
Edirne Tema İl Temsilciliğinden Çevreci Projeler

Çevreci Projeler: Yavru TEMA Programı

Çevreci Projeler: Yavru TEMA Programı’nı yürüten  ilimizden YÜKSEL YEŞİL İLKOKULU öğretmeni ŞİRİN ÇOĞAL  ve 2 öğrenci  Yalova –Esenköy’de yapılan YAVRU TEMA Şenliğine ilimizi temsilen  katıldılar. Okullarında  çevre bilinci kazandırma ve öğrencilerde  farkındalık yaratmak adına projeler yürütülüyor.

Çevreci projenin içeriği ; Program  bu yıl 13-14-15 Mayıs tarihleri arasında  yapıldı. İlkokul ve ortaokul  öğrencilerine yönelik  bu programın benzeri  okul öncesi öğrencilerine de Minik TEMA programı adı altında da yapılıyor. Yavru TEMA programının diğer programlardan farkı, programı yürütürken yapacağınız etkinlikler vakfın alanında  uzman akademisyenler ile çalışarak önceden hazırlattığı programın  kitapçık halinde öğretmenlere sunulması.  Böylece program öğretmenlere daha profesyonel  ve planlı çalışma imkanı sunuyor.  Okullar açıldıktan bir süre sonra programa  İl temsilcilikleri aracılığı ile başvurular başlıyor.

Projeyi yürütürken ilk başta  yıl boyunca yapacağınız etkinliklerin planını göndermeniz gerekiyor. En az 10 etkinlik yapmanızı istiyorlar. Bunlardan 4’ü zorunlu etkinlik olarak  belirtiliyor geriye kalanları ise size sunulan kitapçıktan seçiyorsunuz. Ayrıca etkinlikler sırasında her etkinlik için en az 3’er fotoğraf çekmeniz de gerekiyor. Tema Vakfı ayrıca hem çekilen fotoğrafları hem de yıl sonunda kısa bir sonuç raporu göndermenizi istiyor.

Yavru TEMA Şenliği 2 gün sürüyor ve şenliğe projeyi yürüten her ilden 1  öğretmenin 2 öğrenci ile katılması istiyorlar. Şenlikte öğrenciler ve öğretmenler TEMA hakkında bilgilendiriliyor, çevre ile ilgili eğitimler alıyorlar, fidan dikimi, çevre gezileri düzenleniyor ayrıca etkinliğin son günü öğrenci ve öğretmenler vakfın kurucusu Hayrettin Karaca ile tanışma imkanı buluyorlar, Yalova İlinde bulunan Karaca Arboretum’u geziyorlar, katılımcılara  sertifika ve hediyeler verilerek şenlik sona eriyor.

ŞİRİN ÇOĞAL

Edirne Tema Vakfı İl Temsilciliği

edirne tema yavru tema projeleri

şirin çoğal edirne tema

edirne tema il temsilciliği

edirne yavru tema projeleri

edirne yavru tema çevreci projeler

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@