Edirne Tekirdağ ve Kırklareli Kar tatili - 4 Ocak okullar tatil mi ? Yarın MEB Valilik açıklama

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası ile Edirne Tekirdağ ve Kırklareli'nde yoğun kar yağışı bekleniyor.4 Ocak Cuma Edirne kar tatii Tekirdağ kar tatili Kırklareli kar tatili olacak mı 4 ocak 2019 ? Okullar tatil mi ?

Eğitim 04.01.2019, 02:38
Edirne Tekirdağ ve Kırklareli Kar tatili - 4 Ocak okullar tatil mi ? Yarın MEB Valilik açıklama

Türkiye'nin bir çok şehrinde etkisini sürdüren kar yağışı Edirne'de etkisini göstermeye başladı.Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bu akşam itibari ile yoğun kar yağışı bekleniyor.

Edirne'de beklenen kar yağışı başladı. Kar yağışının başlamasıyla binlerce öğrenci, "Edirne'de okullar yarın tatil mi' sorusuna yanıt aramaya başladı. Her kar yağışının ardından olduğu gibi gözler yine Valilik'te... Peki, Edirne Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı? İşte "Edirne'de okullar yarın tatil mi" sorusunun yanıtı...
.
Edirne'de kar yağışı etkili olmaya başladı. Yurdun dört bir yanından kar haberi geliyor. Kar yağışına hiç kuşkusuz en çok sevinenler çocuklar. Karda doyasıya eğlenmek isteyen öğrenciler, kar yağışının olduğu kentlerde eğitime ara verilip, verilmediğini yoğun şekilde araştırıyor. Edirne'de da yoğun kar yağışı başladı. Edirneli öğrenciler de, diğer şehirlerdeki arkadaşları gibi, 'Okullar tatil mi?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Edirne'de okullar yarın tatil mi? Edirne Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı? İşte Edirne ile ilgili son dakika gelişmeleri...

EDİRNE  KIRKLARELİ TEKİRDAG  OKULLAR YARIN TATİL Mİ?  VALİLİKLER AÇIKLAMA YAPTI MI?

Kırklareli Demirköy ilçesinde 4 Ocak kar tatili geldi.

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde etkili olan kar nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Demirköy Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilçede eğitime ara verildiğini söyledi.

Kaymakamlık tarafından olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle tatil kararının alındığını ifade eden Ak, bölgede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Kar yağışının bölgede 5 Ocak Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.

Edirne'de kar yağışı çeşitli bölgelerde etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle bazı illerimizde eğitime ara verildi. Edirne'de ise şu an için 'okullar tatil' açıklaması yapılmadı. Kar yağışının etkisini arttırması durumunda Edirne Valiliği'nin alacağı karar merak ediliyor. 17.20 itibarıyla Edirne Valiliği bir açıklama yapmadı.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yarın kar yağışı bekleniyor. Trakya'da yarın başlayacak kar yağışının cumartesi gününe kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Balkanlar'dan gelecek soğuk hava dalgası ve kar yağışının etkisine girecek. 
Edinilen bilgiye göre Türkiye yarından itibaren önce Ege üzerinden gelen yağışlı hava sisteminin geç saatlerden itibaren de Balkanlar'dan gelen soğuk hava dalgasının etkisine girecek. Öğle saatlerinde başlayacak olan yağışlar yarın öğleden sonra Keşan, Malkara, İpsala civarında; akşam saatlerinde Edirne, Uzunköprü, Kırklareli, Demirköy, Enez, Vize Pınarhisar, Babaeski'de; gece geç saatlerden itibaren Tekirdağ, Muratlı, Lüleburgaz, Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Çatalca, Saray, Kapaklı'da; sabah karşı ise Marmaraereğlisi, Silivri ve İstanbul'da kara dönüşecek.
Yarın akşam saatlerinden itibaren poyraz etkili olması bekleniyor. 

Sıcaklıklar da önemli düşüşler olacak

Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte Trakya'da hava sıcaklığının gün içinde 23 derece gece saatlerinden itibaren 0 derecenin altına ineceği tahmin ediliyor. Yağışlar yarın akşam saatlerinden cuma gününe kadar etkili olacak.

"Kar kalınlığı 30 santime kadar ulaşabilir"

Hava sıcaklıklarının 0 dereceye düştüğü bölgelerde kar birikimi 5 ile 20 santim arasında değişebileceği de açıklanırken, "Cuma sabah saatlerinde buzlanma ve don olayları gerçekleşebilir. Sabah saatlerinde bir süre ara veren kar Cuma akşam saatlerinden itibaren yeniden başlayacak ve Tüm Trakya'da etkili olacak. Bu süreçte kar kalınlıkları bazı yerlerde 30 santime kadar ulaşabilir. Cuma gecesi ve cumartesi gün boyu sürecek kar yağışı ulaşımda sorunlar yaşatabilir. Yarın öğleden sonra, cuma ve cumartesi özellikle Tekirdağ, İpsala, Tekirdağ Keşan, ve Tekirdağ, Çanakkale, ÇorluDemirköy ve ÇorluEdirne yollarını kullanan sürücüler için trafikte ciddi aksamlar meydana geleceğini ve ayrıca kar yağışı özellikle Çanakkale ve ilçelerinde çok yoğun yağacağından İzmir karayolunu kullanacak sürücülerin yoğun tipi beklendiğinden dikkatli olması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı. (Akşam)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@