Edirne Milli Eğitim için Skandal İddilar

Eğitim-iş Genel Merkez Yöneticisi Nazım Kırcı Edirne Milli Eğitim Müdürü için skandal iddiaları kamuoyuyla paylaştı.....

Öğretmenler 09.12.2015, 21:28
Edirne Milli Eğitim için Skandal İddilar

Eğitim İş  Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı Edirne’de eğitim konusunda  yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar Edirne Milli Eğitiminde nelerin olduğunu iyice sorgulamak lazım. Kentimizde bugüne kadar görevde kalan Milli Eğitim müdürleri arasında bu göreve yakışmayan müdür olarak biz Hüseyin Özcan'ı görüyoruz. Bunun sebebine gelince Edirne daha önceleri yapılan tüm sınavlarda ilk beşin içinde yer alıyordu dedi ve Edirne Eğitim Camiasını ayağa kaldıran o iddiaları sıraladı.

Bu daha önceki Milli Eğitim Müdürleri döneminde böyle devam etti. Son Müdür Hüseyin Özcan döneminde bu başarı oranı 30. Sıralara kadar geriledi. Bu başarı neden düştü bu başarısızlığın nedeni acaba Milli eğitim Müdürü mü yoksa milli Eğitim Müdürlüğünde yönetim kadrolarının değişmesi midir?

Milli Eğitim Müdürü yönetim kadrolarının tamamını değiştirdi. Okullarda sınıf başkanlarının dahi siyasi tercihle  seçme  döneme girildi, bu hiç hoş değil. Biz gençlerimize eğitimin en iyisini vermek, Edirne’de  eski başarıyı yakalamak zorundayız. Milli Eğitim Müdürümüze ben şunu söylemek istiyorum. Edirne’de alt gurup mahalleleri var. Gelir düzeyi düşük insanların yaşadığı mahallelerimiz var, bunlar dezavantajlı mahallelerimiz.   Bu mahallelerdeki okullarda örneğin  Cumhuriyet, Fevzipaşa, Mithatpaşa, Meriç ve Mustafa Necati ilköğretim  okulunda de  öğrenciler ana sınıfına gidemiyorlar. Milli Eğitim bu okullarla ilgilenip eğitim kalitesinin yükselmesine katkı  yapmıyor da iyi olan, eğitim seviyesi yükse olan okulların müdürleri , yöneticileri değiştiriliyor , daha sonra da bu  okullarda eğitim seviyesinde gerileme başlıyor. Eğitim seviyesinin düşme sorumlusu acaba  milli Eğitim müdürü müdür, yoksa öğretmenler veya yöneticiler midir? Bunun iyice sorgulanması lazım .  Bize göre bunun tek sorumlusu Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’dır. Özcan, Edirne Milli Eğitim müdürlüğüne başladığından bu yana Edirne eğitimi geriledi,öğrenci başarılarının ötesinde diğer alanlarda da  aksaklıklar vardır. Edirne’de şu anda  sabahçı, öğlenci eğitim  yapılan okullar var. Bu tür eğitim Edirne’ye yakışmıyor. Yatırımları neden düzenleyemiyoruz .Kurtuluş İlkokulu ile 50. Yıl ilkokulumuzda sabahçı öğlenci  eğitimi var. Edirne’de eğitime gereken hizmeti veremiyoruz. Bunlar, gerçekleşmediği zamanda insana neden o koltukta oturuyorsun diye sormazlar mı?

Edirne Milli eğitim Müdürü hakkında sosyal medyada haberler var. Müdür hakkında mecliste gensoru önergesi verildi.

MÜFETTİŞLER HAKKINDA SORUŞTURMA AÇTI

Eğitim sendikası olarak biz bunları öğrenmek istiyoruz. Müdür 14 müfettiş hakkında soruşturma açtı neden açılıyor? Müfettişlerin görevi, inceleme ve araştırma soruşturma yaparak. İl disiplin kuruluna cezayı teklif etmektir. Müfettişlerin ceza verme yetkisi yoktur. Bu konuda çıkan haberlere baktığımızda Milli Eğitim Müdürü araç kiralamıştır. Böylece kendine, eşine menfaat sağladığı iddiası var.Bu arada kendi koltuğunu kullanarak eşini istediği şekilde dizayn etmiştir. Eşitlikten, adaletten yanaysanız herkese aynı şekilde davranacaksınız. Böyle bir soruşturma varsa bunun sonuna kadar devam etmek zorundasınız. Bu konuda çıkacak sonuca da uymak zorundadır. Milli Eğitim müdürlüğü kadrolarını liyakate göre tarafsız bir şekilde kullanmak zorundadır. Eğitim herkese eşit düzeyde yapılmalı. Milli Eğitim Müdürünün istifa etmesini istiyoruz. Milli Eğitim Müdürünü  Edirne’de alt düzeye indiren en verimsiz müdür olarak tanımlıyorum. Milli eğitim müdürünün bunu dikkate alarak gereğini yapmasını istiyoruz” dedi...

Kaynak: KamuGundemi.com (Aktif link vererek kullanabilirsiniz)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@