E-Yds Giriş Belgeleri Hazırlandı

ANKARA (ANKA) -17 Ekim’de yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Öğretmenler 13.10.2015, 14:30
E-Yds Giriş Belgeleri Hazırlandı

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) “https://ais.osym.gov.tr”  internet adresinden edinecekler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adayın fotoğrafının bulunması zorunlu olan giriş belgelerinin yazıcıdan dökümünü alınırken belge üzerinde fotoğrafların görünür olması gerekiyor. Adaylar, internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu olacak.

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adaylar sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanımak ve sisteme aşinalık kazanmak için ÖSYM’nin internet adresinden e-sınav uygulamasından yararlanabilecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@