E-Yds Başvuruları Bugün Başladı

YDS) başvuruları 5 Ekim’de sona erecek.

Öğretmenler 01.10.2015, 11:23
E-Yds Başvuruları Bugün Başladı

ANKARA (ANKA) –Bugün başlayan 2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2015 e-YDS) başvuruları 5 Ekim’de sona erecek. 17 Ekim’de Ankara İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olan sınav saat 14.00’te başlayacak ve 2,5 saat sürecek.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2015 e-YDS) başvuruları bugün başladı, 5 Ekim’de sona erecek. 14.00’te başlayıp, 150 dakika sürecek sınav 17 Ekim tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sayfasında yer alan ‘ödemeler’ alanından kredi veya banka kartı ile yatıracaklar. Sınav ücreti ödeme işlemi, bugün saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvuru tarihinin son gününde saat 17.00’de sona erecek. Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylardan ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayanlar, fotoğraf güncelleme işlemlerini başvuru tarihleri içinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde yapacaklar. ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 204, İstanbul’da 147, İzmir’de 80 olacak. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@