E-okul takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

E-okul takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? E-okul VBS girişi nedir? Sorularının yanıtları merak ediliyor ve gündemde sıkça araştırılıyor. Öğrencileri ve velileri yakından ilgilendiren E-okul sistemi hakkında tüm bilgileri derledik.

Eğitim 21.05.2018, 17:51 21.05.2018, 20:00
E-okul takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

GazeteVatan - E-okul sistemi hem öğrenciler hem de veliler için büyük kolaylıklar sunuyor. Öğrencinin okuluyla ilgili tüm bilgiler (not ortalaması, sınavlar, ders programı vs.) e-okul sistemi sayesinde öğrenilebiliyor. İşte tüm detaylar...

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Veliler E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesinden erişirler. Uygulama ana sayfasında yönetici ve velilerin girişleri için 2 ayrı modül vardır. Veliler sağ taraftaki, kendilerine ait modülde yer alan kutucuklara, öğrencinin TC kimlik numarasını ve okul numarasını yazarak, "giriş" düğmesine basıp sisteme girerler.

TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ

Yıl sonunun yaklaşması ile birlikte e-okul takdir teşekkür hesaplama işlemini yapmak için öğrenci ve veliler tarafından sistem daha yaygın kullanılmaya başlandı. Peki, sistem nasıl çalışıyor? Öğrencilerin sınavlarda almış oldukları puanlar düzenli olarak ilgili öğretmenler tarafından e-okul sistemine girilmektedir. Notlar girildikten sonra, yıl sonu başarı puanından ortalamaları çıkarılarak öğrencinin yıl sonu başarı puanı elde edilir. Bu puan eğer 85,00 ile 100 puan arasında ise takdir, 70,00 ile 84,99 puan arasında olursa da teşekkür alınır. Sistem tamamen onlinedır. Puan ortalamalarına göre öğrencinin yıl sonunda puan ortalaması kolayca belirlenmekte ve işlem hatalarına engel olmaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@