E-Kurs Öğrenci ve Öğretmen Başvuru Tarihleri Açıklandı!

MEB takviye kursları için başvuru nasıl yapılır? Öğretmen ve öğrenciler için takviye kurslarının başvuru tarihleri ne zaman? E-kurs öğretmen ve öğrenci başvuru şartları nelerdir?

Öğretmenler 06.11.2015, 16:34
E-Kurs Öğrenci ve Öğretmen Başvuru Tarihleri Açıklandı!

MEB takviye kursları için başvuru nasıl yapılır? Öğretmen ve öğrenciler için takviye kurslarının başvuru tarihleri ne zaman? E-kurs öğretmen ve öğrenci başvuru şartları nelerdir?

 

 

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavlara hazırlanacak öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin e-kılavuz yayınladı.

11 Eylül’e kadar alınacak kurs merkezi başvuruları, 14-18 Eylül’de onaylanacak.14-25 Eylül’de ise, öğretmen başvuruları yapılabilecek. Öğrencilerin kurslara başvurusu ise, 21 Eylül - 2 Ekim’de olacak ve kurslar 3 Ekim’de başlayacak.

Öğretmen Başvuruları Nasıl Yapılacak?

*Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunacaklar. Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilecekler.

*Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır .

*Ücretli öğretmenler ise е-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.

*Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev аlаcаklаrı kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenecek.

*Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilecek.

Öğrenci Başvuruları Nasıl Yapılacak?

- Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecek. İstedikleri derslerden kurs açılmaması durumunda kurs merkezine taleplerini yazılı olarak iletebilecek.

- Açık öğretim öğrencileri başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak yapacak ve kurs şifrelerini alacak.

- Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek.

- DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunlu. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir kursa devam edilemeyecek.

- Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci veya kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okul/kurumların ilgili mevzuatına ve diğer mevzuata göre işlem yapılacak.

Kurslar Ne Kadar Sürecek?

DYK’lar I.dönem, II.dönem ve III. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde açılır.

I.dönem kursları Ekim ayının ilk haftası başlar ve yarı yıl tatiline kadar devam eder.

II.dönem kursları derslerin başladığı ikinci yarıyılda başlayarak okulların kapanmasına kadar devam eder.

III.dönem kursları, okulların kapanmasıyla birlikte ders yılı bitiminden bir sonraki eğitim-öğretim yılı okulların açılışına kadar olan sürede açılır.

I.dönem ve II.dönem kursları birbirinin devamı şeklinde yıllık (ders yılı) olarak uygulanabilir. 

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@