Dönüşmeyen 5 Dershane Kapatıldı

SAMSUN Valiliği il genelindeki dersanelerin dönüşümleriyle ilgili yaptığı denetimlerde 5 dersaneyi, yönetmelik gereği değişim yapmadan eğitim ve öğretim vermesinden dolayı kapattı.

Öğretmenler 09.01.2016, 22:12
Dönüşmeyen 5 Dershane Kapatıldı

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Valiliği il genelindeki dersanelerin dönüşümleriyle ilgili yaptığı denetimlerde 5 dersaneyi, yönetmelik gereği değişim yapmadan eğitim ve öğretim vermesinden dolayı kapattı.

1 Mart 2014 tarihinde yayınlanan 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve çeşitli genelgeler sonucunda ülke genelinde faaliyet gösteren özel öğretim kurumları içerisinden dershaneler çıkartılarak, yine mevzuatta tanımlanan başka özel öğretim kurumlarına dönüşmesi, dönüşmediği takdirde ise kapatılması öngörüldü. Samsun Valiliği bu süreç içerisinde yaptığı denetimlerde il genelinde 53 dershaneden 12 tanesi temel liseye, 1 tanesi özel ortaokula, 5 tanesi özel öğretim kursuna ve 3 tanesi de öğrenci etüt etim merkezine dönüştüğünü, 16 kurumun ise herhangi bir kuruma dönüşme talebinde bulunmayarak kurucuları tarafından kapatıldığını tespit etti. Ayıca Valilik, denetimlerde 5 dershanenin dönüşüm yapmadığı halde öğrencilere eğitim öğretim faaliyetinde bulunduğu tespit ederek kurumları kapattı. Açıklamada ayrıca il genelindeki 11 kurumun ise dönüşüm için müracaatta bulunduğu ve işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@