Doğa Okulları öğrencilerinden işaret diliyle İstiklal Marşı

ÇANAKKALE'deki Doğa Okulları'nda 95 öğrenci, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma gününde farklı bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu. Çanakkale Doğa Ortaokulu öğrencileri,...

Öğretmenler 12.03.2016, 16:46
ÇANAKKALE'deki Doğa Okulları'nda 95 öğrenci, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma gününde farklı bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Çanakkale Doğa Ortaokulu öğrencileri, projeyi yöneten Türkçe Öğretmeni Dilan Erdoğan'ın katkılarıyla farklı bir çalışma yaptı. 95 öğrenci, işaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudu.

Okul Müdürü Yasemin Yıldız, "İşaret dili ile İstiklal Marşı'nı canlandırdılar, arkadaşlarına sundular. Aslında bu bir rekor denemesiydi. Doğa Okulları'nın en fazla öğrenci ile sunacakları İstiklal Marşı denemesiydi ve bunda başarılı oldular diye umuyorum" dedi.

Türkçe Öğretmeni Dilan Erdoğan ise, ilk günden itibaren projeyi başaracaklarına inandığını söyleyerek, gönüllülük esaslı bir proje olmasına rağmen öğrencilerinin çok ilgisini çektiğini dile getirdi. Öğrencilerinin sosyal sorumluluk projelerine büyük ilgi gösterdiğini de söyleyen Dilan Erdoğan, "Çalışmalarımız sırasında çok güzel empati yaptılar. Başta çok korkuyorlardı ama işaret dilini öğrendikçe ne kadar keyif aldıklarını gördüm. Bu süre zarfında sadece İstiklal Marşı değil, başka kelimeler de öğrettim. Çok istekli ve hevesliler, çok ta güzel bir iş çıkardığımıza inanıyorum" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@