Diyarbakır'da Okullarda Kar Tatili

DİYARBAKIR'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okular bugün öğleden sonra tatil edildi. Uçak seferlerinin iptal edildiği kentte, kar topu oynayan çocuklar güvenlik önlemi alan polisin TOMA aracına kar topu attı.

Öğretmenler 31.12.2015, 20:42
Diyarbakır'da Okullarda Kar Tatili

(DHA)- DİYARBAKIR'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okular bugün öğleden sonra tatil edildi. Uçak seferlerinin iptal edildiği kentte, kar topu oynayan çocuklar güvenlik önlemi alan polisin TOMA aracına kar topu attı.

Diyarbakır'da sabaha karşı başlayan ve kenti etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün öğleden sonra ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, ilimiz merkez ilçelerinde yoğun kar yağışı devam ettiğinden, öğleden sonra da devam edeceği öngörüldüğünden dolayı ve buzlanma riski olabileceğinden dolayı, ilimiz merkez ilçeleri (Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir) ve sınırları içerisinde bulunan tüm eğitim öğretim kurumlarında, 31.12.2015 Perşembe günü öğleden sonra, eğitim- öğretime yarım gün ara verilmiştir" denildi.

Merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti'nde güvenlik önlemi alan bir TOMA'ya kar topu atan çocuklar ile polisler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Yaşları 6 ila 10 arasında değişen çocukların TOMA'ya kartopu attığını gören bir vatandaş, çocuklarla konuşarak durmaları konusunda ikna etmeye çalıştı. Vatandaşın ısrarına rağmen çocuklar TOMA'ya kartopu atmaya devam etti. Görevli polis memurları, çocuklara kartopu atmamalarını söylemesine rağmen, çocuklar gülerek kar topu atmaya devam etti.


Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün yapılması gereken Diyarbakır-İstanbul, Diyarbakır-Bursa ve Diyarbakır-Ankara uçak seferleri de iptal edildi.

SİLVAN'DA 10 KÖY YOLU KAPANDI

Silvan İlçesi'nde ise yoğun kar yağışı nedeniyle 10 köy yolu ulaşıma kapandı. Silvan'a bağlı Bayrambaşı, Keklikdere, Dolukardı, Taşpınar, Çiğdemli, Gürpınar, Çığyatağı, Üçbasamak, Dağcılar, ve Kayadere köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle köy yolları kapandı. Dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam yoğun kar yağışı nedeniyle araçların üstü karla kaplanan vatandaşlar, araçların üzerindeki karları temizlemeye çalıştı. Belediye ekipleri, kapanan köy yollarının açılması için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@