Diyanet 2021 Hafızlık Tespit Sınav Başvuru Tarihlerini Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2021 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı başvuru tarihlerini açıkladı. Sınava katılacak olan adaylar için usul ve esaslara dair bir kılavız yayımlayan DİB, hafız adaylarının başvurularını ilan edilen kılavuza göre yapacaklarını duyurdu.

Diyanet 2021 Hafızlık Tespit Sınav Başvuru Tarihlerini Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi imkanları ile hafızlıklarını tamamlayan vatandaşlar için sınavların 21 Haziran tarihinde başlayacağını duyurdu. Başvuru durumuna göre uzayabilecek süreç içerisinde 2021 yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı yapılacak. Hafızlık sınavına katılacak adayların ise önceden başvuru yapmaları gerekiyor. 

HAFIZLIK SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ

2021 yılı Hafızlık sınavına katılacak olan tüm vatandaşların ilk işlem olarak başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemleri 10 Mayıs tarihinde başlayacak. Adaylar 10 gün içerisinde başvurularını tamamlayacaklar. Hafızlık sınavı için son başvuru tarihi 21 Mayıs olarak duyuruldu.

Bu süre zarfı içerisinde adaylar başvurularını kendi yaşadıkları il ve ilçelerde yer alan müftülüklerden yapacaklar. Başvurular ister ilçe müftülükler aracılığıyla istenirse de il müftülükleri aracılığıyla yapılacak. İnternetten başvuru yapacaklar ise "Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi" üzerinden başvurularını tamamlayabilecekler. 

Sınav Merkezleri 

Diyanet İşleri Başkanlığı sınava katılacak adaylar için sınav merkezlerine dair de bilgi verdi. Kurum sınavların nerelerde yapılacağına dair "Hafızlık Tespit Sınavı, müracaat sayısının 10 ve üzeri olan illerimizin bünyesinde, olmaması halide ise en yakın ilde il müftülüğü merkezlerinde gerçekleştirilecektir." açıklamasında bulundu. Bunun yanında sınav merkezi tercihine dair de bilgi veren DİB sınava girecek hafız adaylarının belirtilen sınav merkezlerinden istediklerini tercih edebileceklerini açıkladı. 

Hafızlık Tespit Sınavı için bir de uyarıda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı adaylara "Sınava girmek isteyenler müracaat esnasında T.C/Yabancı Vatandaşlık numarası bulunan bir belge ile bir adet fotoğraflarını yanlarında bulunduracaklardır. Ayrıca iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak ilgililere vereceklerdir." açıklamasında bulundu. 

Sınav Sonuçları Temmuz'da Açıklanacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2021 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavına katılan adayların sınav sonuçları 16 Temmuz tarihinde ilan edilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@