Dgs Tercihler 31 Ağustos'ta Başlayacak

DGS tercih işlemleri, 31 Ağustos

Öğretmenler 27.08.2015, 15:09
Dgs Tercihler 31 Ağustos'ta Başlayacak

ANKARA (ANKA)- DGS tercih işlemleri,  31 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında ÖSYM'nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden yapılacak. Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacak.

2015 Dikey Geçiş Sınavı tercih işlemleri 31 Ağustos- 4 Eylül arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) https://ais.osym.gov.tr internet adresinden adayların T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle yapılacak. Adaylar tercihlerini, tercih süresince ÖSYM'nin İnternet adresinde yayımlanan tablolardan yararlanarak yapacak. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecek.

Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecek. 2015-DGS sonuçlarına göre bir yükseköğretim lisans programına yerleştirilen adayların kayıt hakları yalnız 2015-2016 öğretim yılı için geçerli olacak. Bir yükseköğretim programına yerleşenler kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye başvuracaklar. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@