DGS 2021 Başvuru Ne Zaman? ÖSYM Sınav Takvimine Göre Sınav Tarihleri

Önlisans bölümlerinden mezun olan veya olacak durumda olan on binlerce aday 2021 yılında DGS sınavı için başvuru yapacak. Peki ÖSYM sınav takvimine göre başvuru ve sınav tarihleri ne zaman?

DGS 2021 Başvuru Ne Zaman? ÖSYM Sınav Takvimine Göre Sınav Tarihleri

Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinde öğrenim gören adaylar, lisans bölümleirne devam edebilmek için 2021 Dikey Geçiş Sınavı için başvuruda bulunacaklar. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından 81 il merkezinde gerçekleştirilecek Dikey Geçiş Sınavı için adaylar bahar döneminde başvurularını yapacaklar. Sınav ise yaz döneminde olacak. İşte 2021 DGS'ye dair tüm ayrıntılar. 

2021 DGS BAŞURULARI NE ZAMAN?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2021 yılı sınav takviminde tüm sınavların başvuru ve sınav tarihlerini önceden ilan etti. Yayımlanan tarihler kapsamında 2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı için başvurular Mayıs ayında alınacak. Sınav ise Temmuz'da gerçekleştirilecek.

ÖSYM tarafından ilan edilen başvuru tarihlerine göre adaylar DGS için 21 Mayıs tariinde başvurularını yapabilecekler. Başvuru işlemleri 10 gün sürecek ve 31 Mayıs tarihinde sona erecek. DGS'ye katımak isteyen ancak normal başvuru tarihlerinde başvuru yapamayan adaylar başvurularını ÖSYM tarafından açıklanan geç başvuru tarihinde yani 8 Haziran'da yapabilecekler. 2021 DGS ise 11 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek. DGS tüm yurt genelinde 81 il merkezinde düzenlenecek. Dikey Geçiş Sınavına katılan adaylar sonuçlarına ise 12 Ağustos tarihinde ulaşacaklar. 

DGS Başvuru Ücreti

Dikey Geçiş Sınavına katılacaklar adaylar sınav için başvuru ücreti ödemesi yapacaklar. 2020 yılında DGS sınav ücreti 130 TL olarak açıklanmıştı. 2021 yılı başvuru ücretleri ise DGS kılavuzunun yayımlanması ile belli olacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@