Darüşşafakalı öğrencileri inovasyon atılımında

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası, 8-10 Aralık 2016 tarihleri...

Eğitim 13.12.2016, 10:36 13.12.2016, 12:35
Darüşşafakalı öğrencileri inovasyon atılımında

İstanbul, 13 aralık () - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası, 8-10 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

60 bini aşkın yerli ve yabancı konuğu ağırlayan Türkiye İnovasyon Haftası, dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve öğrencileri İstanbul’da bir araya getirerek; inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yaptı.

Darüşşafaka Lisesi’nden 32 öğrenci de Intel desteğiyle hazırladıkları, iki aylık çalışmalarının ürünü olan bireysel projeleriyle Türkiye İnovasyon Haftası’na katıldı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndan 32 öğrenciye Intel tarafından bire bir mentorlukla 2 ay boyunca eğitimler verildi ve bu eğitimler sonucunda Intel Edison ve Intel Genuino kitleri kullanan öğrenciler, akıllı cihazlar geliştirdi.

TİM ve Intel işbirliğinde hazırlanan “Girişimci Mucitler” projesindeki bu akıllı cihazlar, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında sergilendi.

Robot kol, görme engelliler için akıllı baston, mobil kontrollü araç sistemi gibi birbirinden değişik ve hayatı kolaylaştıran projeleri hayata geçiren öğrenciler, meraklı ziyaretçilere projelerini tanıtırken oldukça heyecanlıydı.

Darüşşafakalı öğrenciler, Türkiye İnovasyon Haftası’nın 8 Aralık 2016 Perşembe günü düzenlenen açılışında sertifikalarını aldı.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü ile sertifika töreninde fotoğraf çektirdiler ve tebrik edildiler.dha

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@