Daha 1. sınıfta yok sayılıyor....

Milli değerlerimizden yoksun eğitim sistemi oluşturma çabası tüm hızıyla ilerliyor. Yeni müfredattan çıkarılan Atatürk, kaldırılan andımız daha bir çoğu.... Peki neden böyle?

Eğitim 05.03.2017, 11:01
Daha 1. sınıfta yok sayılıyor....

Kamu Gündemi - Özel Haber - Çoçuğu 1. sınıfa başlayan ebeveynlerin el yazısı garabetiyle başı dertteyken bir çok şeyi gözden kaçırmış olabilirler. Öyle ya daha 2-3 yaşında bilişim teknolojileri ile tanışan çocuklarımız okumayı da yazmayı da bu cihazlardan öğrenerek okula gidiyorlar. Ya sonra ne oluyor? KÜT diye haydi el yazısı...

Çocuk bu kez hiç bilmediği, öğrense bile gerçek hayatta hiç bir yerde kullanmayacağı el yazısını öğrenmeye zorlanıyor. Okula gitmek istemeyen, okuldan daha 1. sınıfta nefret eden çocuk sayısı on binleri buluyor. Hadi bu yazı öğrenildi diyelim. Kitaplar düz yazı, ortaokula geçince düz yazı, bilgisayarlar düz yazı, gazeteler düz yazı, kitaplar düz yazı....

Sözün özü bu el yazısı savdasından vazgeçin bunun yerine güzel yazı dersi koyun kim öğrenmek istiyorsa orada öğrensin.

Gelelim kitapların içeriklerine.... Bunlardan bir tanesini sizlerle paylaşalım. Anlaşılan odur ki mevsimler, aylar ve günler öğretiliyor. Çok güzel. Peki Kasım ayı içerisinde hangi önemli günlerimiz yer alır diye bir soru sorsam size? Ne cevap verirsiniz..

01 Kasım - Türk Harflerinin Kabulü
 
10 Kasım - Atatürk’ü Anma Günü
 
20 Kasım - Dünya Çocuk Hakları Günü
 
24 Kasım - Öğretmenler Günü
 
 

Yukarıdaki örnekler çoğaltılabilir. Biz sadece MEB'i ilgilendiren belirli gün ve haftaları aldık. Şimdi Kasım ayını nasıl öğretiyorlar bir de ona bakalım ve yorumu size bırakalım..

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@