Coğrafyacılar istedikleri sözü aldılar Hayırlı olsun

Coğrafyacıların uzunca bir süredir uğraş verdikleri söz nihayet verildi... İşte detaylar

Eğitim 09.09.2018, 20:54
Coğrafyacılar istedikleri sözü aldılar Hayırlı olsun

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Eğitimci Yazar Mehmet GÜLEÇ sitemiz kamugundemi.com için çok özel bir açıklama yaptı: Güleç açıklamasında şunları kaydetti:

Bir yılı aşkındır “Coğrafyacı” unvanının tanınmasına dair mücadele eden genç ve atak bir grup var. En temel amaçları; mesleki tanınırlık. Tabiki sadece tek hedefleri bu değil. Coğrafyanın giderek azalan atama sayısı, derslerinin seçmeli hale gelmesi ve geçen sene itibarıyla üniversite sınavlarında azalan soru sayıları gibi daha birçok soruna çözüm bulmak da hedefleri arasında. Birçok sorunla uğraşmak durumunda kalmaları ve bu mücadeleyi bir yıldan beri sürdürmeleri takdire şayan. 

“Coğrafyacı” unvanın tanınmasına yönelik uğraşlarıyla tanınan Coğrafya Mücadele Platformu Başkanı Bedir ÇİFTÇİ; dün grubun sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada önemli bir girişimi meslektaşlarına şu sözlerle duyurdu: 

“Söz verdiğimiz gibi... Görüşmemiz Gerçekleşti. Sayın Mehmet Celal FENDOĞLU MHP Malatya Milletvekili ile yapılan görüşmede Meslek Olma, Atama Sayı Azlığı, Ders Sayısı gibi konular üzerinde uzun uzadıya bir fikir alışverişi yapıldı. Yapılan haksızlıkları ve neden meslek olmadığımızı soran vekilimize ayrıntılı bilgi verilmiş olup bizleri haklı bulmuşlardır. Sayın vekil, Meslek olma yolundaki mücadelemize destek sözü verip 1 Ekim’de T.B.M.M.’nin açılmasıyla Coğrafyanın meslek olması için kanun teklifi sunacaklarını ifade ettiler. Meclis TV’den de takibini yapmamızı bizatihi istediler. Mücadelemizde büyük bir başarı yakalamış durumdayız. Bizlere her zaman destek olan Murat Türkeş Hocamıza ve bizler adına görüşmeyi gerçekleştiren Coğrafya Öğretmeni Merve Yazıcı hocamıza teşekkür ederiz.” Dedi. 

Coğrafya Mücadele Platformu, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Binali YILDIRIM başta olmak üzere Meclis’de grubu bulunan partilerden “Coğrafyacı” unvanının tanınmasını ve bunun için kanun teklifi verilmesine yönelik bir çaba içerisindeler. İstekleri, bu kadar değerli bir coğrafyada yaşarken coğrafyacı unvanının  göz ardı edilmemesi...

Umarız mücadelelerinde tüm isteklerine ulaşırlar. Zira coğrafyasını bilmeyen bir millet, yaşadığı coğrafyaya da sahip çıkamaz. İşte bu yüzdendir ki, coğrafyacılara büyük bir görev düşmektedir. Bu kapsamda mesleki tanınırlıkları biran önce sağlanmalı ve yetkili kurumlarca da gereği yapılmalıdır inancındayım. Saygılarımla.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@