Çocuk Dili ile 15 Temmuz gösterisi tepkilere neden oldu

Sivas'ta Aksu Anaokulu'nda "15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma programı" düzenlendi.

Eğitim 22.12.2016, 23:40
Çocuk Dili ile 15 Temmuz gösterisi tepkilere neden oldu

Sivas'ta Aksu Anaokulu'nda okul öncesi çocuklarına "15 Temmuz" müsameresi sahnelettiler.

Okul salonunda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Okul Müdürü Damla Bilici, "Barış içinde yaşadığımız ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. O gece umutlarımıza, hayallerimize, özgürlüğümüze pranga vurulmak istendi. Milletimiz ayağa kalkarak sokağa çıktı ve sinsi duvarları, surları yıktı geçti" dedi.

Daha sonra anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerince hazırlanan 'Çocuk Dili ile 15 Temmuz' tiyatro gösterisi sahnelendi. Öğrenciler, darbecilerin tanklarla sokağı çıkışını, TRT'den yayınlanan bildiriyi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın CNN Türk ekranlarında Facetime üzerinden yaptığı çağrıyı, okunan salalarla birlikte sokaklara çıkarak tanklara karşı duran, önüne yatan vatandaşları canlandırdı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Altınsoy, 15 Temmuz darbe girişimi ve halkın destansı mücadelesini sahneleyen öğrencileri tebrik etti. Altınsoy, "Bir Çanakkale Savaşı, Balkan Harbi ne ise, Cumhuriyetimizin kuruluşu ne ise 15 Temmuz gecesi de odur" dedi.

ÖĞRENCİLERDEN BİRİ "HANDE FIRAT" OLDU!

Anaokulu öğrencilerinden birisi de, 15 Temmuz gecesi Facetime ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını ekrana taşıyan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ı canlandırdı. 

HATİM DUASI

Altınsoy’un konuşmasının ardından veliler tarafından okunan 5 hatim için Vaiz Hayri Uçar tarafından hatim duası okundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@