Cizreli öğrenciler TEOG sınavına hazır

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde 79 gün süren sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimden geri kalan yaklaşık 35 bin öğrenci, güvenli mahalleler ile köylerdeki okullarda telafi eğitimine devam ediyor. İlçe Milli Eğitim...

Öğretmenler 21.04.2016, 15:15
Cizreli öğrenciler TEOG sınavına hazır
ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde 79 gün süren sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimden geri kalan yaklaşık 35 bin öğrenci, güvenli mahalleler ile köylerdeki okullarda telafi eğitimine devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, hafta içerisinde ders saatlerine ek bir saat ilave ederek ve Cumartesi günleri de ders vererek, öğrencilerin geri kalan eğitimlerini telafi etmeye çalışıyor. 8'inci sınıf öğrencileri ise sokağa çıkma yasağı sırasında götürüldükleri Batman'da TEOG sınavlarına hazırlandı. İlçeye döndükten sonra da hazırlıklar devam etti.

Cizre İlçesi'nde 14 Aralık 2015 tarihinde başlayan ve 2 Mart'ta kaldırılan sokağa çıkma yasakları nedeniyle eğitimden geri kalan yaklaşık 35 bin öğrencinin eksik kalan eğitimlerinin tamamlanması amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan telafi eğitimler sürüyor. Hafta içi normal eğitim süresine bir saat ekleyen Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Cumartesi günleri de tam gün olarak öğrencilere eğitim veriliyor. Öğrencilerin kaçırdıkları dersleri verebilmek için ilçedeki tüm öğretmen ve eğitimciler bütün gün okullarda kalarak çalışma yapıyor.

İlçe merkezi ve köylerinde 8'inci sınıflarda okuyan yaklaşık 3 bin 500 öğrenci ise, 26-27 Nisan tarihinde yapılacak olan TEOG sınavına hazırlanıyor. Sokağa çıkma yasağının başladığı günlerde Milli Eğitim Müdürü Şahan İke ve yetkililer, güvenlik görevlilerinin izni ile öğrnencileri patlama ve silah seslerinin arasından çıkararak, Batman'a götürdü. Batman'da TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler, Cizre'de sokağa çıkma yasaklarının kısmen olarak kaldırılmasının ardından ilçeye geri döndü. Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, öğrencilerin TEOG sınavına hazırlanması için seferberlik başlattıklarını belirterek, sınava hazır olduğuna inandıklarını söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@