Chp'den Flaş Eğitime Teşvik Bursu Teklifi

ANKARA (ANKA)- CHP, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilecek ailelere her bir çocuk için 12 yıllık eğitim hayatı boyunca senelik 2 bin Türk Lirası Eğitime Teşvik Bursu ödenmesi için kanun teklifi verdi

Öğretmenler 07.04.2015, 09:47
Chp'den Flaş Eğitime Teşvik Bursu Teklifi

ANKARA (ANKA)- CHP, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilecek ailelere her bir çocuk için 12 yıllık eğitim hayatı boyunca senelik 2 bin Türk Lirası Eğitime Teşvik Bursu ödenmesi için kanun teklifi verdi.

CHP milletvekilleri Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu,  Özgür Özel, Veli Ağbaba imzasıyla  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonundan Eğitime Teşvik Bursu Ödenmesi Hakkında Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sundu.     

Teklif, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın tespiti ile muhtaç olan ailelere çocukların eğitim hakkının sağlanması için Eğitime Teşvik Bursu ödenmesini öngörüyor.            

Teklife göre; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilecek ailelere her bir çocuk için 12 yıllık eğitim hayatı boyunca senelik 2000 Türk Lirası Eğitime Teşvik Bursu ödenecek.

Bu burs karşılıksız olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonundan karşılanacak.

Bursun devamı için ailenin gelir durumu her sene yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kontrol edilecek.

Öğrencinin sınıf tekrarı yapması durumunda bu burs kesilecek.(ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@