Çelikhan’da okullar perşembe günü de tatil - #yarınokullartatilmi

Adıyaman'ın Çelikhan İlçesisi'nde kar ve tipi nedeniyle taşımalı ve köy okullarında Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi.

Eğitim 14.12.2016, 23:27
Çelikhan’da okullar perşembe günü de tatil - #yarınokullartatilmi

OKULLAR PERŞEMBE DE TATİL

Adıyaman'ın Çelikhan İlçesisi'nde kar ve tipi nedeniyle taşımalı ve köy okullarında Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, taşımalı sistem ve köy okullarında 15 Aralık Perşembe günü için bir günlük tatil kararı alındığını söyledi. 

Yarın okulların tatil edildiği diğer il ve ilçeler şöyle:

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte olumsuz hava koşulları okulların da tatil edilmesine neden oluyor. Google'da en çok yapılan aramalarda ise çoğunlukla kar tatili haberleri yer alıyor. #yarınokullartatilmi tabelasıyla tatil edilen il ve ilçelere ulaşabilirsiniz.

Bu arada 15 Aralık Perşembe günü okulların tatil edildiği il ve ilçeler de şu şekilde:

ORDU

Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 ilçenin tamamı ile 3 ilçede, bazı mahallelerde okulların yarın tatil edildiği açıklandı. Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Ulubey ilçelerinin tamamı, İkizce ve Fatsa ilçe merkezi dışındaki mahallelerde, Ünye’nin de bazı mahallelerinde 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

TUNCELİ

Tunceli Valiliği, il merkezi ve tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime Perşembe günü ara verildiğini bildirdi. Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Tunceli Merkez ve köyleri ile (tüm İlçelerinde ve köylerinde) Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Pertek, Hozat ve Çemişgezek ilçe merkezleri ile köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 15.12.2016 Perşembe günü bir gün ara verilmiştir. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel 15 Aralık 2016 Perşembe günü idari izinli sayılacaktır” denildi.

MUŞ

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın (Perşembe) için okullar tatil edildi. Muş'ta etkisini aralıklarla sürdüren kar yağışı hayıtı durma noktasına getirdi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün ara verilen okullar, yarın için de il genelinde tatil edildi.

BİTLİS

Bitlis'in Ahlat ve Tatvan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Bitlis il merkezi ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Tatvan ve Ahlat'ta olumsuz hava şartları nedeniyle ara verilen okulların yarın (Perşembe) için de tatil edildiği belirtildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de üç ilçe, bir kasaba ve bir köyde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş ilçelerinin yanı sıra merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabası ve Çardak köyünde ilk orta ve lise dengi okullar tatil edildiği açıklandı.

BİNGÖL

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden; 15 Aralık 2016 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları (okul öncesi, ilk, orta ve lise) ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” denildi. Öte yandan Karlıova İlçesindeki yoğun kar yağışı nedeniyle dün ve bugün ilçe merkezi ile köylerde tatil edilen okullar, yarın da bir günlük tatil edildi.

ELAZIĞ

Elazığ Valiliği’nce yapılan açıklamada da ise Elazığ genelindeki tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtilerek, “Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır” ifadeleri yeraldı.

TUNCELİ

Tunceli’de 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve Çemişgezek İlçesi’nde sadece taşımalı sistemle öğrenim gören öğrenciler için, Hozat, Pülümür, Ovacık, Mazgirt, Pertek ve Nazımiye ilçelerinde ise ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 15 Aralık 2016 Perşembe günü 1 gün süreyle ara verildi.

ARDAHAN

Ardahan’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarında (Perşembe) tatil edildi. Ardahan’da bugün etkili olan yoğun kar ve tipi dolayısıyla eğitim öğretime verilen ara 1 gün süreyle uzatıldı. Ardahan Valiliği, il genelinde 15 Aralık Perşembe günü de okulların tatil edildiğini açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “İl genelinde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle il genelinde bulunan tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

AĞRI

Okulların iki gün tatil edildiği Ağrı’da ise valilik uygulama dışında tuttuğu Doğubayazıt ilçesini de dahil etti.

BAYBURT

Bayburt’ta devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime yarın (Perşembe) için bir gün ara verildi. Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi. Bayburt’ta okullar bugün de tatil edilmişti.

KARAMAN

Karaman’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar yarın da (Perşembe) tatil edildi. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

KARS

Kars genelinde kar yağışı ve tipi nedeniyle 15 Aralık 2016 Perşembe günü 1 gün süreyle okullar tatil edildi. Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor, yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 10.30’da, Kars Harakani Havaalanı’na yapılması planlanan uçak seferi de olumsuz hava koşullarından dolayı iptal edilmişti. Öte yandan kentte kar tatilinin bir gün daha uzatılmasıyla eğitim-öğretime 16 Aralık 2016 Cuma günü başlanacak.

YOZGAT

Yozgat’ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan ilk ve ortaokullar ile liselerin 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, il merkezindeki engelli öğrenciler ile engelli ve hamile kamu çalışanlarına da 1 günlük izin verildiği kaydedildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde okullar yarın da tatil edildi. Acıgöl Kaymakamlığı tarafında ilçede yağan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 15 Aralık Perşembe günü olmak üzere bir gün daha tatil edildiği açıklandı. Acıgöl Kaymakamlığı tarafından alınan karar ilçe halkında Belediye tarafından yapılan anonslar ile duyuruldu.

HAKKARİ

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Yüksekova’da, ilk, ortaokul ve liseler yarın (Perşembe) için bir daha tatil edildi.

IĞDIR

Iğdır'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi. Iğdır'da etkili olan yoğun kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün ara verilen okulların yoğun kar yağışı nedeniyle pazartesi gününe kadar tatil edildiği bildirildi.

SİVAS

Sivas’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar il merkezi ile 14 ilçede yarın da (Perşembe) tatil edildi. Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada Divriği ve Doğanşar ilçeleri haricinde il merkezi ve 14 ilçede ilk ve orta dereceli okulların, olumsuz hava şartları nedeni ile 15 Aralık perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Kentte beklenen aşırı soğuk hava ve buzlanma nedeniyle bu kararın alındığı ifade edildi. Kamuda çalışan hamileler ve engelliler de idari izinli sayılacak.

ERZURUM

Erzurum'da etkili olan kar nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. Erzurum’da bugün etkili olan yoğun kar ve tipi dolayısıyla eğitim öğretime verilen ara 1 gün süreyle uzatıldı. Erzurum Valiliği, il genelinde 15 Aralık Perşembe günü de okulların tatil edildiğini açıkladı.
Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “15 Aralık 2016 Perşembe günü Erzurum il genelinde okul öncesi, ilkokul ve liseler yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile bayanlar ve engelliler de 1 gün süreyle idari izinlidir” denildi.

NİĞDE

Niğde genelinde okullar kar ve buzlanma nedeniyle yarın da (Perşembe) tatil edildi. Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan açıklamada, “Aşırı buzlanma ve don sebebi ile il geneli tüm okullarımız 15.12.2016 tarihinde 1 gün süre ile tatil edilmiştir” denildi.
MUŞ Muş’ta da okullar yarında (Perşembe) tatil edildi.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim veren okullar, Perşembe günü de tatil edildi. Kar yağışının şiddetini artırdığı ilçe kırsalında 63 taşıma merkezinde okulların yarın da tatil edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “Kırsal bölgede yoğun kar yağışı devam ediyor. Kmakamlık kararı ile okullarımızı yarında tatil edildi” dedi.

GAZİANTEP

Gaziantep'te, il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okullar, Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeni ile oluşabilecek risklere karşı kentte taşımalı eğitim yapan tüm okullar ile ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim okullarında 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

KONYA

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilçede eğitime yarın ara verildi. Karaman’da ise taşımalı sistemle eğitim veren okullar, 1 gün tatil edildi. Konya’da dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Taşkent ve Hadim’de eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Emirgazi İlçesi’nde ise taşımalı sistemle eğitim yarın tatil edildi.

Bunların haricinde anlık olarak okulların tatil edildiği il ve ilçeleri şuradan öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@