Burdur'da Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Haraç mı Alınıyor?

Devlet tarafından verilen ve ücretsiz olması gereken MEB kurslarında, öğrencilerden 1000-1700 TL’ye varan paraların alındığı ortaya çıktı.

Öğretmenler 28.06.2016, 16:07 28.06.2016, 16:32
Burdur'da Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Haraç mı Alınıyor?
BirGün gazetesinden ERK ACARER'in haberine göreMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na katılan öğrencilerden 1000-1700 TL arasında para alındığı ortaya çıktı.

MEB tarafından Burdur’da öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmelerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın amacı dışında hizmet verdiği anlaşıldı.

Öğrenci Kültür Merkezi (ÖKM) adlı yayınevinin Burdur şubesinin kentte, devlete bağlı 4 okulla anlaşmaya vardığı, kurs ve kitap parası adı altında öğrenci başına 1000 ila 1700 TL para istediği öğrenildi.

Bununla birlikte velilerin yayınevine yatırdıkları para karşılığında makbuz aldıkları, belgeyi okul müdürlüklerine götürdükleri, toplanan paranın yüzde 30’unun yayınevine kaldığı, geri kalanının ise müdürler ve öğretmenler arasında paylaşıldığı iddia edildi.

Rantta bir marka: AKP

Öğrenci Kültür Merkezi tarafından Burdur’daki bir anadolu lisesi adına kesilen 1000 TL bedelindeki makbuz, yapılan anlaşmayı belgeliyor. Makbuzda imzası bulunan yayınevi sahibi Ayhan Özdemir ise aynı zamanda Burdur AKP İl Örgütü'nde yönetici olarak görev yapıyor.

Editör Notu: Bir Sendika Başkanı ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesinin de adı geçiyor.

Skandal olay ile ilgili Bakanlığın ne yapacağı merak edilirken, Atatürkçüçağdaş, laik, bilimsel, cumhuriyet değerlerinden yana olan ve ısrarla parasız eğitimi savunan bir sendikanın şube başkanının ve bu sendikanın merkez disiplin kurulu üyesinin de adının bu skandal ile anıldığı iddiası ise bir başka skandal olarak karşımıza çıkıyor. 

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@