Bugüne kadar duyduğunuz tüm rekorları unutun İşte en anlamlı rekor...

Manisa'da öyle anlamlı bir rekora imza atıldı ki, helal olsun demeden geçemiyoruz...

Eğitim 30.03.2019, 11:09 30.03.2019, 11:36
Bugüne kadar duyduğunuz tüm rekorları unutun İşte en anlamlı rekor...

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş , Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili iken Kızılay Ege Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladıkları ve bir protokol kapsamında  imza altına alınan  "Manisa Sana Kanım Feda" projesi  ile  çok anlamlı bir rekora  imza atıldı.

Daha  önce  “Milli Eğitim Müdürlükleri bazında bir günde toplanan en yüksek kan bağışı” yapılan  il  olan Eskişehir’den rekor bir rakam  ile  unvan Manisa iline geçmiş oldu.Salihli ilçesinde  düzenlenen kan bağışı etkinliğine  ilçe  genelinde katılım sağlanması ve  birçok  insanın bu  projeyi sahiplenmesi ile bir günde 1473 ünite kan ve 378 kök hücre ile Manisa rekoru Eskişehir'den devraldı.Eskişehir ilindeki rekor ise 932 ünite kan bağışı  idi.Bu rakamın  çok  üzerine  çıkılmış olması da ulaşılmazı zor bir noktaya MANİSA  ilinin  isminin yazılmasına neden oldu.

Kan bağışı için belirlenen ; 50. Yıl Ortaokulu, Milli Egemenlik Ortaokulu, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sart Mahmut Ortaokulu, Kudret Demir Ortaokulu, Fahriye Hanım İlkokulu, Akaydın İlkokulu ve Demokrasi Meydanında oluşturulan kan verme merkezlerine Salihlililer yoğun ilgi gösterdi.

Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Salihli Başsavcısı Hasan Uğurlu, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Salihli İlçe Emniyet Müdürü Saim Başaran, Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek'in de katıldığı kan bağışı kampanyası ile Salihli ilçesi bir Türkiye rekoruna imza atmanın haklı gururunu yaşadı.

Yorumlar (1)
metin 2 yıl önce
çelik
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@