Bu tweeti atınca açığa alındı

VAN'ın Başkale İlçesi'ne bağlı Eşmepınar Köyü'ndeki İlk ve Orta Öğretim Okulu'nda görev yapan Türkçe öğretmeni B.Ö., attığı tweet nedeniyle açığa alındı.

Öğretmenler 24.11.2015, 17:48
Bu tweeti atınca açığa alındı
(DHA) - VAN'ın Başkale İlçesi'ne bağlı Eşmepınar Köyü'ndeki İlk ve Orta Öğretim Okulu'nda görev yapan Türkçe öğretmeni B.Ö., attığı tweet nedeniyle açığa alındı.

Başkale İlçesi'ne bağlı Eşmepınar İlk ve Orta Öğretim Okulu'nda bu yıl göreve başlayan kadın Türkçe öğretmeni B.Ö., 7 Ekim günü yazdığı "Ulan sizin gibi şerefsizlerin çocuklarını mı eğitecez. O bombaların altında can vereceksiniz hepiniz" tweeti olay oldu. Sosyal medya üzerinden hızla yayılan ve eleştirilere neden olan tweet, Başkale Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünü de harekete geçirdi.

Yetkililer yaptıkları inceleme sonrası tweeti atan öğretmen B.Ö. hakkında soruşturma başlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk, "Gündeme oturan tweet ırkçı ve nefret söylemi içerdiğinden öğretmen açığa alındı, olayla ilgili müfettişler soruşturma başlattı" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@