Bu sene karne verilecek mi? 2020 karne ve takdir teşekkür belgesi ne zaman dağıtılacak?

Okullarda 2019-2020 eğitim yılı tamamen kapandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada LGS sınavının 20 Haziran tarihinde yapılacağını açıklamıştı. LGS sınavına hazırlanan adaylar için MEB, LGS sınav kılavuzunu güncelledi. Peki LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? İşte salon ve sıra bilgilerinin açıklandığı LGS giriş belgesinin detayları…

Eğitim 21.05.2020, 00:07
Bu sene karne verilecek mi? 2020 karne ve takdir teşekkür belgesi ne zaman dağıtılacak?

Salgın hastalık sebebiyle öğrenciler 16 Mart tarihinden itibaren okullarda yüz yüze eğitim göremiyor. Liselere Giriş Sınavına hazırlanan öğrenciler EBA TV üzerinden yayınlanan dersleri takip ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan çalışma ile EBA TV’de LGS sınavına  hazırlanan 8. sınıf  öğrencileri  için hafta sonu özel yayınları yapılıyor.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilerin içinde bulundukları durumdan etkilenmemesi için her ay  soru destek paketi yayınladıklarını belirtmişti. Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında LGS sınavının nasıl yapılacağına dair ipuçları verdi. Bu yıl Liselere Giriş Sınavı devlet veya özel okul fark etmeksizin öğrencilerin okuduğu okullarda gerçekleşecek. Koronavirüs sebebiyle öğrenciler sınav anında ihtiyaç duyabilecekleri su, dezenfektan ve peçeye ile sınava girebilecek. LGS sınavı öncesi öğrencilere eldiven ve maske dağıtımı yapılacak. Peki LGS sınav giriş belgesi ne zaman, nasıl açıklanacak? İşte 2020 LGS sınavı hakkındaki detaylar...

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

LGS sınavına girecek öğrenciler için sınav giriş yeri, salon bilgisi sınavdan en az 7 gün önce e-Okul Veli Bilgilendirme sisteminden açıklanacak.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında” Sınav giriş belgeleri, okul yönetimleri tarafından sınav günü, sınavdan 30 dakika önce öğrencilerin sıra numaralarına göre masalarına bırakılacak.”dedi.

LGS SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

Geçerli kimlik belgenizi en geç sınavdan 1 gün önce veliniz ile birlikte kontrol ederek hazır bulundurulmalı.

-Geçerlik kimlik belgesinde 15 yaş nedeniyle fotoğraf bulundurması gerekenler gerekli değişikliği süreçten dolayı yapamamaları göz önüne alınarak fotoğraflı geçerli kimlik belgesi şartı aranmayacaktır.

-Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için sadece bir veliniz ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyarak, sınav günü en geç saat 09:00'da kendi okulunuzda hazır bulunmanız gerekmektedir.

2020 LGS SINAVI NASIL YAPILACAK?

Koronavirüs sebebiyle bu yıl 20 Haziran tarihinde yapılacak Liselere Giriş Sınavında tedbir amaçlı bazı önlemler alınacak. Öğrenciler ulaşım sıkıntısı yaşamaması için kendi okullarında sınava girecek. Sınavlara gelen öğrenci ve velilere dezenfektan uygulaması yapılacak ayrıca öğrenci,velilere ve sınavda görevli personellere ücretsiz maske dağıtılacak.Öğrenciler, önceden dezenfekte edilmiş binalara maskeleri takılı halde, bekletilmeden sosyal mesafe korunarak, sırayla alınacak.Birinci oturum sonunda verilecek arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecek. Öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenler tarafından kontroller yapılacak. Öğrencilerin velilerle bir araya gelmesine izin verilmeyecek.

15 HAZİRANA KADAR BAŞVURU YAPILABİLİR!

Mücbir sebepten (nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçi, yurt dışından gelmiş olanlar, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi) başka illerde bulunan öğrencilerin velileri, öğrencinin durumunu anlatan dilekçe ve belgeler ile sınava girmek istedikleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine 15 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru yapacaklardır. Dilekçeler sınav öncesinde oluşturulacak Bölge Sınav Yürütme Komisyonları tarafından incelenecek. Başvurusu uygun görülen öğrencilerin sınavına katılmaları sağlanacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@