Bu da sırtta eğitim...

BARTIN’ın Amasra İlçesi’ne bağlı Çanakçılar Köyü Meşeli Mahallesi’nde öğrenciler, yağışlı havalarda çamurla kaplanması, dar ve rampa olması nedeniyle araç giremeyen 600 metrelik yolda her gün yürüyerek okula gidip geliyor. Yorulan çocukları bazen anne ve babaları sırtlarında taşıyor.

Öğretmenler 14.10.2015, 17:27
Bu da sırtta eğitim...

40 haneli Meşeli Mahallesi’nde oturan ailelerin Çanakçıları İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan çocukları, ana yol ile mahalleleri arasındaki 600 metrelik yolun yapılmaması nedeniyle okula gidip gelirken sıkıntı yaşıyor. Öğrenciler, her yağmur yağdığında çamurla kaplanması, bazı bölümlerinin viraj, rampa ve dar olması nedeniyle araç giremeyen yolda her gün yürümek zorunda kalıyor. Çamurlu yolda güçlükle yürüyen çocuklara, ana yolda bekleyen servise kadar anne ve babaları eşlik ediyor. Veliler, yorulan çocuklarını bazen sırtlarında taşıyor.

 

Çanakçılar Köyü Muhtarı Gökhan Özyurt, "Biz bu yolun yapılması için yetkililere başvurduk. Ama bir sonuca ulaşamadık. 4 ay önce yolun yapılması için parke taşı gelmişti köye. Sonra İl Özel İdaresi, parke taşlarını başka bir yerde kullandı. Biz buna müdahale ettik ama bir sonuç alamadık. Bizim yol programda olmasına rağmen yapılmadı. Çocuklarımız da bu yol nedeniyle okula gidip gelirken sıkıntı yaşıyor, mağdur oluyor" dedi.

Velilerden Yalçın Uçak da "Ben devletten bu yolu yapmasını istiyorum. Çocuklarımız her gün bu yolu yürümek zorunda kalıyor. Ayakkabıları çamur içinde kalıyor. Küçük çocuklar çamurda yürüyemiyor. Sırtımızda taşımak zorunda kalıyoruz. Yarın kar yağdığında çok daha zor olacak" dedi.

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@