Böylesi herhalde ilk defa yaşanıyor...

“AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMEN BİN 685 İMZA TOPLADI” Eskişehir'de polisin DHKP-C terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin serbest

Öğretmenler 09.05.2015, 00:08
Böylesi herhalde ilk defa yaşanıyor...

“AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMEN BİN 685 İMZA TOPLADI”

Eskişehir'de polisin DHKP-C terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin serbest bırakılmasını isteyen grup arasında bulunup basın açıklamasına katılan gerekçesi ile görevden uzaklaştırılan İngilizce Öğretmeni Hatice Yüksel, göreve dönmek için başlattığı imza kampanyası ile bin 685 imzaya ulaştı.

Geçen 1 Nisan'da Eskişehir'de polisin DHKP-C terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 5 kişiyi gözaltına aldı. Arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen aralarında Eskişehir'in Beylikova İlçesindeki Atatürk Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Hatice Yüksel'in de bulunduğu 6 kişi aynı gün Emniyet Müdürlüğü önünde 'Baskılar, gözaltılar, ‘tutuklamalar bizleri yıldıramaz’ yazılı pankartlar ile açıklama yaptı. Basın açıklamasının ardından Emniyet Müdürlüğü’nün önünde oturma eylemi yapan 6 kişi gözaltına alındı. Ertesi gün adliyeye sevk edildiler ve savcılık tarafından serbest bırakıldılar. Hafta içi her gün saat 17.00-19.00 arasında stant açan Hatice Yüksel 2 hafta içerisinde bin 685 imza topladı. Yüksel'in toplandığı imzalar bugün akşam saatlerinde 2 öğretmen arkadaşı ve Eskişehir Bağımsız Milletvekili adayı Dr. Muharrem Şenel tarafından Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay'a teslim edildi. Hatice Yüksel ile Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir'in de aralarında bulunduğu grup ise aynı saatte Valilik yakınında basın açıklaması yaptı. 

İngilizce öğretmeni Hatice Yüksel, basın açıklamasına katılığı için görevinden uzaklaştırıldığını söyledi. Görevine dönmek istediği belirten Yüksel şöyle konuştu:

“BASIN AÇIKLAMASINA KATILMAK SUÇ SAYILAMAZ”

“8 Nisan’da hakkımda açılan soruşturma da güvenlik gerekçe gösterilerek görevimden açığa alındım. Soruşturmanın nedeni 1 Nisan’da katıldığım bir basın açıklamasıydı. 31 Mart günü Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan olayların ardından pek çok ilde operasyonlar yapıldı. Eskişehir'de de aralarında aynı Sendikanın üyesi olduğum çok yakın arkadaşımın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındılar.

Ben 1 Nisan günü arkadaşlarımın serbest bırakılması için basın açıklamasına katıldım ve gözaltına alındım. Ertesi gün serbest bırakılıp görevime devam ettim. Basın açıklamasına katılmanın suç sayılmasını kabul etmiyorum.”

Kaynak: SendikaHaberleri.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@