Bitlis’te başarılı öğrenciler ödüllendirildi

BİTLİS Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulu (TÜBİTAK), Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) dereceye giren öğrenciler çeyrek altınla...

Öğretmenler 02.04.2016, 18:17
Bitlis’te başarılı öğrenciler ödüllendirildi
BİTLİS Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulu (TÜBİTAK), Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) dereceye giren öğrenciler çeyrek altınla ödüllendirildi. Bitlis Öğretmenevinde düzenlenen ödül törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, AK Parti Muş Milletvekili Muzaffer Çakar, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri öğrenciler ve velileri katıldı.

l Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Van'da 8 ilin katılımıyla düzenlenen TÜBİTAK proje yarışmasına 395 proje ile girdiklerini ancak 9 derece elde ettiklerini söyledi. TÜBİTAK, TEOG ve Kur'anı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışmalarında dereceye giren toplamda 47 öğrenciyi altınla ödüllendirildi. Törende konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, bu tür başarıların önümüzdeki yıllarda daha da artırılması için çalışmalar yapılacağını söyledi. Demiröz, "Biz geldiğimizde Türkiye’de 86 üniversite vardı. Ama şimdi vakıf üniversiteleri ile birlikte bu sayı 200’e doğru ilerliyor. Ama bunda sonra hep nitelik nicelik ve sayısal olarak belli bir yere kadar geldik" dedi. Bitlis  Valisi Ahmet Çınar ise, gençlerin yarın kendi makamlarında olacaklarını belirterek, "Gençlerimizin bizim geleceğimiz. Çünkü Türkiye'yi onlar yönetecekler. Gençlerin eğitim ve ahlak şekillerine göre geleceğimiz şekillenecek. Dolayısıyla gençlerimiz ve bunun gibi programlar çok kıymetlidir" diye konuştu. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@