Bir Velinin Seviye Sınıfı Tepkisi

Liselerde seviye sınıfları oluşturulabilir mi? Lisede okuyan bir öğrencinin velisi tarafından gönderilen bir mesajı sizlerle paylaşıyoruz. Veli tarafından okuldaki seviye sınıflarına tepki gösteriyor.

Eğitim 16.09.2018, 13:21
Bir Velinin Seviye Sınıfı Tepkisi

"Merhabalar. Kızım Hatay Dörtyol Süleyman Demirel Lisesi 12. sınıfta okuyor. Sayısal bölümü. Kızım 450 puanla yerleştiği okulunda artık okumak istemiyor.

Sebebi ise; okul müdürü tüm okulda seviye sınıfı oluşturması. Bugün öğrendik. Yıllarca alıştığı sınıfı ve arkadaşlarını bırakarak başka bir sınıfa zorla geçirmiş okul müdürü. Okulda tembel, çalışkan diye bir ayrım olabilir mi? Neye göre yapıyor?

Kızım iftihar belgesi almıştır. 11 sınıfta. Hiçbir disiplin suçu yoktur. İlgili kişi velilerce defalarca şikayet olmasına rağmen okulun yaptığı bu uygulama doğruymuş gibi kabul ediliyor.

Şimdi kızım okula gitmek istemiyor. Cumhurbaşkanımıza şikayet ettik sonuç bekliyoruz. Okulda ayrıca seviye sınıfları oluşturulabilir mi?

Kızım 1 yıldır bu korkuyla  tedavi görmeye başladı.

AÇIK LİSEYE KAYDOLMAK İSTİYOR. ALLAH RIZASI İÇİN LİSENİN İÇİNDE AYRI EŞİTLİK İLKESİ Mİ GEÇERLİ? ADLİ DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SINAV DÖNEMİNE GİRMİŞ KIZIMI KAYBEDİORUM NE OLUR İLGİLENİN."

Öğrenci Velisi: S.Mucuk 

Kaynak: guncelegitim.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@