Bir cemaatin kolejiydi, öteki cemaatin kız imam hatip lisesi yapıldı

Biga'da siyasetçi eliyle kolej sahibi yapılan cemaatin kapatılan Bahar Koleji, yine siyasetçi eliyle cinsiyet ayrımcı bir başka cemaatin okuluna dönüştürüldü.

Öğretmenler 17.08.2016, 12:07 17.08.2016, 12:11
Bir cemaatin kolejiydi, öteki cemaatin kız imam hatip lisesi yapıldı
Bigazete'nin buradaki haberine göre Türkiye, en tepeden en aşağıya "kandırılmışlar ülkesi" haline geldi. Artık kimse kimseyi kandırmasın, kimse de "kandırıldım" diyerek aynı yanlışları yeniden yapmasın diye uyarıyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesi, cemaat örgütlenmesinin insanlık dışı,  korkunç acılarını yaşadık. Sanıldığı gibi öyle sarayda oturan değil yalnızca, devletten maaş alanlar da değil yalnızca, hatta iktidar partisi seçmeni, TBMM'eki siyasi partilere oy verenler de değil yalnızca...

Dünya insanlığı, insanlık adına büyük acılar yaşadı, kimbilir ne kadar süre de yaşamayı sürdürecek. Biliyoruz! Olağanüstü Hal ortamı var. Biliyoruz, olağanüstü hal varken, demokrasiden ve hukuktan söz edilemez! Ama... Gerçek demokrasiyi arayanlar için de, susmak herşeyden önce kendine ihanettir! AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yazılı açıklama gönderdi. Diyor ki; FETÖ'ye ait Biga Bahar Koleji'ni  kız imam hatip lisesi, Çanakkale Gökkuşağı İlkokulu'nu da imam hatip lisesi yaptık.

Y-A-P-M-A-Y-I-N

Olağanüstü Hal ilan ettiniz, dilediğinizi yapın sayın iktidar partisi yetkilisi Bülent Turan. Bu ülkede er veya geç normal demokratik ortama da elbette geçilecek. Biliniz ki; bu yaptığınız bir cemaat yerine bir başka cemaati geçirmekten başka bir şey değildir! Cemaatlerin sonunda vardığı noktayı, demek ki bir siz göremiyorsunuz. Bir süre sonra yeniden "kandırıldığınızı" açıklayacağınızdan, yıllardır kandırılamamışlar olarak, çok ama çok eminiz. İslami dini eğitim, Türkiye'deki imam hatiplerde öğretilen biçimden ibaret değil. Aksine, tüm dünya dikkate alınırsa, çok küçük bir azınlığın öğretilerinin verildiği okullar. Açıkçası, yalnızca bir cemaatin biçimlendirdiği okullar. Zaten istense de, Türkiye'de İslam'ın zengin çeşitlerdeki yorumlarını öğretecek eğitim kadrosu yok. Din öğretmenleri, bir kaç cemaatin şablonunda dini eğitim verecek kadrolardan oluşuyor. Şiisi yok, Şafiisi yok, Alevisi  yok... Hiçbiri yok! Ayrıntıda tartışmaya girilse, Hanefi bile sayılamayacaklarını söylemek mümkün.

Zorunlu eğitimi imam hatip lisesi ağırlıklı yapmak, onu da kız-erkek diye cinsiyet ayrımcılığı ile zorlamak demokrasi getirmeyecektir. Askeri liseleri ortadan kaldırırken, kız imam hatip lisesini "ben yaptım oldu" diyerek açmak; Türkiye'nin ulusal birliği için de katkı değil köstek olacaktır. Yapmayın diye uyarıyoruz. Biga'nın yurt çapında saygın köklü bir imam hatip lisesi var ve karma eğitimi ile de belki küçük bir azınlık dışında kimseye rahatsızlık vermedi. Gün gelip yine "kandırıldık" derseniz, o kez kimseyi inandıramayacağınızı da hatırlatalım.  
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@