Bilişim Dersi her kademede olur mu?

Bakan Fikri Işık'ın bugün ilkokullara kodlama dersi teklif edeceğiz açıklaması her kademede bilişim dersi olarak yorumlanır mı?   Kocaeli'ne bir okulun açılışana katılan

Öğretmenler 03.04.2015, 20:30
Bilişim Dersi her kademede olur mu?
Bakan Fikri Işık'ın bugün ilkokullara kodlama dersi teklif edeceğiz açıklaması her kademede bilişim dersi olarak yorumlanır mı?
 
Kocaeli'ne bir okulun açılışana katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık önemli açıklamalarda bulundu. İlkokullara kodlama dersinin gelmesi gerektiğinden ve dijital okuryazarlığın öneminden bahsetti. Akıllara ise her kademede bilişim dersi olacak mı sorusu geldi çünkü okullara azar azar ders koymak, bilişim eğitimi adına bütünlüğü sağlamaz, her kademede zorunlu olması gerekir.
 
Bilişim dersi şuan okullarda sadece 5. ve 6. sınıfta zorunlu, bunun Türkiye için yetersizliği her fırsatta zaten dile getiriliyordu. İlkokuldan üniversiteye bu dersler her kademede zorunlu ve en az 4 saat olmalı ayrıca anayasa ile güvence altına alınmalı ki ülkemizi kalkındıracak ilk adımı atalım.
 
Bilişim uzmanları yazılım, donanım ve dijital okuryazarlık alanlarında çocukların bilişim eğitimi ile donatılması durumunda Türkiye'nin yükselen bir ekonomiye sahip olacağını, orta gelir tuzağını aşıp bereketli topraklar haline geleceğini söylüyorlar. Bilişim eğitiminin yaratıcı düşünceye sevk ettiğini söyleyen uzmanlar, tarım işiyle uğraşan lise mezunu kişiler bile her kademede bilişim eğitimi sayesinde inovasyon yapabilir o sektörü kalkındırabilir açıklamasında bulunuyorlar. 
 
Umarız her kademede bilişim dersinin olacağı müjdesi en yakın zamanda gelir
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@