Bergama'da 44 öğretmen ve 11 sağlık personeli açığa alındı

İZMİR'in Bergama İlçesi'nde, 15 Temmuz darbe girişimi ardından kamu kurumlarına yönelik soruşturmalarda 11 sağlık personeli ile 44 öğretmen açığa alındı.

Öğretmenler 03.08.2016, 11:05 03.08.2016, 15:31
Bergama'da 44 öğretmen ve 11 sağlık personeli açığa alındı
Oben ULU/BERGAMA (İzmir), () - İZMİR'in Bergama İlçesi'nde, 15 Temmuz darbe girişimi ardından kamu kurumlarına yönelik soruşturmalarda 11 sağlık personeli ile 44 öğretmen açığa alındı.

Darbe girişimi sonrası tüm yurtta yapılan operasyonlar, Bergama'da da sürdürülüyor. Bu kapsamda Özel Bakırçay İlköğretim Okulu, Ali İpek Erkek Öğrenci Yurdu ve Hatice Birol Kız Öğrenci Yurdu'nun mallara el koyarak kapatma işlemi başlattı. Kapatılan yurtların, Kredi Yurtlar Kurumu'na devredileceği bildirildi. Öte yandan, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre 44 öğretmenin açığa alındığı öğrenildi.

2 DOKTOR, 3 HEMŞİREYE İNCELEME

Dr. Faruk İlker Bergama Devlet Hastanesi'nde ise 2 doktor ve 3 hemşirenin inceleme yapılmak üzere açığa alındığı bildirildi.

Sağlık Grup Başkanlığı'nda ise 6 sağlık personeli de açığa alındı. İncelemeler sonrasında ise göreve dönüp dönmeyeceklerinin netlik kazanacağı öğrenildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@