Bayrağımın Altında Ne Var

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bayrağımın Altında Ne Var” projesi kapsamında yurdumuzun 81 ili ve yavru vatanımızın önemli parçası olan Lefkoşa tüm değerleriyle birlikte öğrencilere tanıtılacak böylece milli manevi değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması sağlanacak.

Eğitim 28.11.2017, 23:49
Bayrağımın Altında Ne Var

      Proje, Menteşe Kaymakamlığı, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Sıtkı KOÇMAN Üniversitesi, Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Menteşe Emniyet Müdürlüğü, Menteşe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası paydaşlığında yürütülmektedir.

      Projenin Açılış Töreni 30.11.2017 Perşembe günü saat 14.00’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak.

     Proje İlçede bulunan tüm resmi / özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanacaktır. “Bayrağımın Altında Ne Var?” Projesinin amacı öğrencilerimizin ülkesini her anlamda tanıması ve toplum olma bilinci ile milli manevi değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasıdır.

     Menteşe  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞEN  yapılacak etkinlikler için “Proje süresince ilçemizdeki her bir okul 81 il ve Lefkoşa’yı tüm yönleriyle tanıtacak böylece de öğrencilerimizin yurdumuzu ve tüm değerlerini tanıması sağlanacaktır.” dedi

PROJE KAPSAMINDA YAPILABİLECEK ETKİNLİKLER:

Proje süresince ilçemizdeki her bir okul 81 il ve Lefkoşa’yı tüm yönleriyle tanıtacak böylece de öğrencilerimizin yurdumuzu ve tüm değerlerini tanıması sağlanacaktır. Anaokullarımızda “81 Okul 81 İl ve Lefkoşa” temalı Türkiye haritası oluşturarak öğrencilerimizin 81 il ve Lefkoşa’yı her yönüyle tanıması sağlanacaktır. Tabu oyunları ve bulmacalarla ülkemize ait değerler daha eğlenceli hale getirilerek öğrencilerimize aktarılacaktır. Anaokullarımızda “Bir İlimizi de Sen Bul” adlı Türkiye yapbozu hazırlanacaktır. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde okullara “Bayrağı Sırtında Taşıyanlar” konulu seminerler verilecek ve olimpiyat etkinlikleri düzenlenecektir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü koordinesinde Türk Dili ve Edebiyatı ile Türkçe Öğretmenlerine yönelik “Memleket Yolculukları” ve “Memleket Şiirleri” konulu eğitim çalıştayları yapılacaktır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi - Güzel Sanatlar Bölümü işbirliği ile okullarımızda geleneksel çalgılarımızın tanıtımının yapılması sağlanacaktır. “Ülkemiz ve İnsanlarımız” temalı şiir dinletisi gerçekleştirilecektir. “6 Mayıs Hıdrellez Günü” çerçevesinde “Ülkem İçin Bir Dilek Tut” temalı etkinlikler yapılacaktır. Muğla Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ve paydaşlarımız ile Türk halk müziği öğretmen ve öğrenci korosu kurularak halk müziği kültürümüz yaşatılmaya çalışılacaktır. Kocamustafendi İlkokulu öğrencileri tarafından işaret dili müzik korosu kurularak projemizi duymayan kalmasın temalı etkinlik düzenlenecektir. Muğla Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ve paydaşlarımız ile ortaöğretim kurumları arasında “Bayrağımın Altında Ne Var?” resim ve fotoğraf sergisi yapılacaktır. “Muğla Şehitleri” temalı anma programı hazırlanarak şehitlerimiz anılacaktır. Her okulun tanıttığı ilden bir okul belirleyerek “Çocuk Gözüyle Benim Şehrim” temalı mektup ve fotoğraf paylaşılması sağlanacaktır. 82 okul tarafından hazırlanan 81 il ve Lefkoşa’nın stantlarla tanıtımı yapılacaktır.

                                                                                

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@