BAÜ Akademik Yılı Açtı

BALIKESİR Üniversitesi (BAÜ), 2015-2016 akademik yılına bugün törenle başladı.

Öğretmenler 05.10.2015, 22:38
BAÜ Akademik Yılı Açtı
(DHA)- BALIKESİR Üniversitesi (BAÜ), 2015-2016 akademik yılına bugün törenle başladı.

BAÜ Çağış Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki akademik yıl açılış törenine; Vali Mustafa Yaman, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, MHP Balıkesir Milletvekili Recep Çetin, Balıkesir Okullar ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, ilçe belediye başkanları, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, daire müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Balıkesir Üniversitesi tanıtım filminden sonra açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, üniversitenin dinamik, öncü ve örnek bir eğitim kurumu olma gayretini sürdürdüğünü vurguladı. Balıkesir'in bünyesinde iki üniversite bulunduran nadir taşra illerinden biri olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Özdemir, "2015 yılı bizim için sevinç ve gurur yılı olmuştur. Balıkesir Üniversitesi ilimizde kurulan Onyedi Eylül Üniversitesi'nin kurulmasına ve hayat bulmasına öncülük etmiştir. Üniversiteler, bilgi ve teknoloji üretiminde, bilginin dağıtım ve paylaşımında önemli role sahiptir. Üniversiteler için eğitim başta olmak üzere, araştırma, geliştirme ve medeni nitelikli vatandaşlar yetiştirme gibi üç temel amaç belirtilir. Bu temel amaçları gerçekleştirmek için Balıkesir Üniversitesi'nin son hali ile kurumsal yapısı 9 fakülte, 4 enstitü, 4 yüksekokul, 4 Yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu ve 17 araştırma ve uygulama merkezinden oluşmaktadır. 35 bini aşan toplam kayıtlı öğrencimizin 25 bini, Balıkesir merkezdeki birimlerde eğitim görmektedir. Bu dönemde tam donanımlı derslik, laboratuvar ve uygulama imkanları ile öğrenci odaklı bir eğitim ile geleceğe hazırlanacaksınız. Sizlere başarılı bir üniversite yaşamı diliyorum" dedi.

BİLGİNİN VE BİLGELİĞİN PEŞİNDE OLUN

Balıkesir Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında, öğretim üyeleri ve öğrencilere hitap eden Vali Mustafa Yaman, öğrencilerden, kendileri, aileleri ve ülke için çalışmalarını bilgi ve bilgeliğin peşinde olmalarını istedi. 

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Balıkesir Üniversitesi'nde bölümlere en yüksek puanla giren 6 öğrenciye teşekkür belgesi verdikten sonra akademik yılın ilk açılış dersini, "Tarihsel süreçte üniversitenin anlamı ve Türkiye'de yükseköğretim" konusunda verdi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@