Batman Öğretmenevi Müdürüne Şok Para Cezası

Eğitim Sen Eş Başkanı Mustafa Yurtsever, Batman öğretmenevi müdürü hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. Öğretmenevi Müdürü Hakkında Suç Duyurusu E

Öğretmenler 03.04.2015, 22:27
Batman Öğretmenevi Müdürüne Şok Para Cezası

Eğitim Sen Eş Başkanı Mustafa Yurtsever, Batman öğretmenevi müdürü hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Öğretmenevi Müdürü Hakkında Suç Duyurusu

Eğitim Sen Eş Başkanı Yurtsever, Batman Öğretmenevi’nin ticari işletmelere peşkeş çekildiğini belirterek, Öğretmenevi müdürü hakkında kamuyu zarara uğratmaktan dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Batman Öğretmenevi Ticari İşletmelere Peşkeş Çekiliyor

Eğitim Sen Batman şubesinin yazılı açıklamasında, "Şaibeli olan idareci atama mülakatlarında 100 üzerinden 100 tam puan verileren  Öğretmenevi müdürünün ilk işi Batman Öğretmenevini, öğretmenlerin dışında herkesin kullanabileceği şekilde dizayn etmek oldu. Öğretmenevlerinin öğretmenlere daha iyi bir hizmet sunabilmesini sağlamak için çalışması gerekenler, ihalelerle öğretmenevini  ticari işletmelere peşkeş çekerek ve pahasına binaya imar planlarına aykırı bir şekilde tadilatlar ile ek bölümler yapmak suretiyle kamuyu da zarara uğratarak riskli bir işe de imza atmaktadırlar " dedi.

50 Bin TL Para Cezası Kesildi

Yapılan imara aykırı tadilatlar nedeniyle Batman Belediyesi tarafından Öğretmenevi Müdürlüğüne 50 bin TL üzerinde idari para cezası kesildiğini açıklayan Sendika eş başkanı Mustafa Yurtsever, "Bu cezadan dolayı bu ek yapılar için yıkım kararı çıkarıldı. Bu para cezalarını mevcut idareciler ödemeyecek ise bu kamuyu zarara uğratmak değil midir? Bu olanlara başta Vali ve Milli Eğitim Müdürü’nün sessiz kalması akıllara birçok soru işareti getirmektedir. Bu işin peşini bırakmayacağız. Öğretmenevi müdürü hakkında kamuyu zarara uğratmak ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı suç duyurusunda bulunacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@