Batı illerinde Sınıf Öğretmeni Normu Yok Denecek Kadar Az

MEB yeni mağduriyetler yaratıyor...

Öğretmenler 24.08.2015, 23:41
Batı illerinde Sınıf Öğretmeni Normu Yok Denecek Kadar Az

BATI İLLERİNDE SINIF ÖĞRETMENİ NORMU AÇILMASI İÇİN ÖZÜR GRUBUNDAN ÖNCE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMALIDIR DEMİŞTİK ÖZÜR GRUBU KONTENJANLARI AÇIKLANDI BATI İLLERİNDE SINIF ÖĞRETMENİ NORMU YOK DENECEK KADAR AZ...

Milli eğitim bakanlığı nedense son yıllarda ilk önce mağduriyet oluşturuyor daha sonra o mağduriyetleri çözmeye çalışıyor. Özür Grubu tayini isteyecek sınıf öğretmenleri özür grubu için açılan normları gördüğünde şok oldu çünkü batıdaki illerin genelinde sınıf öğretmeni açığı yok denecek kadar az durum böyle olunca ne olacak Milli eğitim bakanlığı yeni bir mağduriyet daha yaşatacak ve devamında özür grubu tayini çıkmayan öğretmenler milli eğitim bakanlığına baskı yapmaya başlayacak ve milli eğitim bakanlığı bu sorunu çözecek .

Bizler rutin yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmenler özür grubu atamalarından önce rutin alan değişikliğinin olması gerektiğini defalarca söyledik ama Milli eğitim bakanlığı bundan önceki taleplerimizde olduğu gibi bunada duyarsız kaldı. Mebin bu duyarsızlığının sonucu olarak on binlerce özür grubu tayini bekleyen sınıf öğretmeni eşinden ve çocuğundan ayrı kalacak ; ayrı olduğu için stres yaşayacak , iki ev tutacağı için ekonomik sıkıntı yaşayacak ve ailesinden uzak kalacağı için aile özlemi çekecektir.

Milli eğitim bakanlığı her yıl bu sıkıntıyı on binlerce öğretmene yaşatmaktadır çünkü plansız ve programsız taleplere göre hareket etmektedir.Bu durum milli eğitim bakanlığı çalışanlarında özellikle öğretmenlerde tam bir belirsizlik ve kaygı oluşturmaktadır. İnşallah biran önce milli eğitim bakanlığı kendi politikaları doğrultusunda eğitime en faydalı şekilde kararlar almaya başlarda milli eğitim bakanlığı çalışanları bu sıkıntıdan kurtulur. Bizler milli eğitim bakanlığında çalışan 900 bin öğretmenin milli eğitim bakanlığından en büyük talebimiz sadık kalacağı bir planı ve sadık kalacağı bir politikasının olmasıdır. Çünkü öğretmenler bu durumdan çok fazla rahatsız çünkü milli eğitim bakanlığı herşeyi talebe göre yaptığı için hem belirsizlik hem de mağduriyet yaşanmaktadır.

2014 yılında alan değişikliğinin sınırlı yapılması atama bekleyen öğretmenlerin anlamsız ve yersiz talepleri doğrultusunda sonu düşünülmeden uygulandı. Ve bu durum sonucunda bizler mezunu olduğumuz alana geçmek için işimizi gücümüzü bıraktık rutin alan değişikliğinin uygulanması için uğraşmak zorunda kaldık ve çok stresli günler yaşadık bu mağduriyetlerin biran önce çözülmesi dileğiyle.....

RUTİN ( YÖNETMELİĞE BAĞLI ) ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER..........

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@