Bakan Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin kurallarını açıklıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim için alınan yeni kararları canlı yayında açıklıyor...

Eğitim 06.10.2020, 11:39
Bakan Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin kurallarını açıklıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz" açıklamasında bulunmuştu. 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk okulların açılmasına ilişkin detayları paylaşıyor. 

Bakan Selçuk'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

"Velilerimizin okulların açılmasındaki yoğun arzusunu göz önünde bulundurduk. Eğitim her koşulda öncelikli bi yere sahip. Bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın öğrenme kayıplarını dikkate alarak okullarımızda yüz yüe eğitime geçiyoruz.

Aşamalı geçiş plamnlamamızın ilk aşamasınıhayata geçirerek 21 Eylül'de yüz yüze eğitime başlamış olduk. Hijyen ve sosyal mesafeyle yüz yüze eğitimde üçüncü aşamadayız. Yeni aşamaya geçmek için hazırız.

12 Ekim Pazartesi günü uzaktan ve yüz yüze eğitim birarada ilerleyecek.

Yüz yüze eğitim için gruplara ayrılacak, öğrencilerin sayısı azaltılacak.

Öğrenciler haftanın 2 günü okulda olacak.

Çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerimize esneklik tanınacak."

AYRINTILAR GELİYOR... BU HABERİ SIK SIK YENİLEYİN...

DÜN ÖNCE EERDOĞAN ARDINDAN DA SELÇUK AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen şartlarda başlatıyoruz" demişti.

İşte Erdoğan'ın yüz yüze eğitim açıklamaları:

"Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Diğer sınıflarda da uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretime geçilmesini temin etmiştik. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca özel eğitim okulları ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız annelerinin, babalarının ve tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir."

Erdoğan'ın bu açıklamasından kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da "12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.” demişti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@