Bakan Yılmaz: Sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat devam edecek

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik ve mülakatların kaldırılacağına yönelik çıkan haberlerle ilgili olarak, "Ben böyle bir açıklama yapmadım. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecek" dedi. 

Eğitim 29.06.2017, 11:42 01.07.2017, 04:36
Bakan Yılmaz: Sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat devam edecek

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik ve mülakatların kaldırılacağına yönelik çıkan haberlerle ilgili olarak, "Ben böyle bir açıklama yapmadım. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecek" dedi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında geldiği memleketi Sivas'ta Hizmet-İş Sendikası Sivas Şubesi'ni ziyaret etti. Burada sendika yönetimi ve üyeleri ile biraraya gelen Bakan Yılmaz sendika faaliyetleri hakkında Şube Başkanı Nihat Şimşek'ten bilgi aldı. Burada konuşan Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin ve mülakatların kaldırılacağına yönelik çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Hayır ben hiç böyle bir açıklama yapmadım. Bakanlığımda da kimse böyle bir açıklama yapmadı. Ama birileri kalksın diyor. Aksine Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli sağlık personeli alımı uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla da böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır o doğrultuda Başbakanımızın talimatı var, ona çalışıyoruz. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu bu sözleşmelinin daha objektif kriterler içinde mülakat bölümünün yapılması için de Başbakanımızın talimatı var. Sözleşmeli öğretmen uygulaması devam edecek" dedi.

"ALLAH BİR DAHA 2 TEMMUZ'U GÖSTERMESİN"

Yıldönümü yaklaşan 2 Temmuz 1993'de yaşanan Madımak olayları hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, "Allah bir daha 2 Temmuz'u göstermesin. Türkiye'nin gücü birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden geçer. 80 milyon Türkiye'nin birlik beraberlik için de olduğu zaman bu ülke üzerinde plan yapmak isteyenlerin, bu ülkeyi aksatmak isteyenlerin hiçbirinin amacına ulaşamayacağını düşünüyorum. Ben 2 Temmuz'da hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. O olaydan dolayı da mağdur olanların da Allah yardımcıları olsun diyorum. Biz bir olursak, beraber olursak, kardeş olursak Türkiye'yi daha aydınlık yarınlara ulaştıracağız. İnşallah bir daha böyle 2 Temmuzlar Türkiye'nin ve dünyanın hiçbir yerinde yaşanmasın diyoruz." ifadelerini kullandı.

"SORUNLARIMIZ VAR AMA AZALTTIK"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın ile birlikte Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Sivas İl Temsilciliği'ni ziyaret etti. İl Temsilcisi Zeki Ekici'den sendikanın çalışmaları hakkında bilgi alan Bakan Yılmaz, Türkiye'nin problemleri olduğunu ama istişare ederek çözülemeyecek bir sorun olmadığını ifade etti.

Geçmişte önlerine sayfalarca sorun konulduğunu, şimdi ise sorunların 3'ü, 5'i geçmediğini belirten Bakan Yılmaz, "Sorunlarımız var ama azalttık, çöze çöze geliyoruz. Bundan sonraki süreçte de Türk-İş'in gündeminde olan sorunları yine sendikalarımızla beraber istişare ederek çözeceğiz" dedi.

Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Organize Sanayi Bölgesindeki bazı fabrikaları ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

İŞADAMININ CENAZESİNE KATILDI

Ziyaretlerinin ardından Tarihi Ulu Camiiye geçen Bakan Yılmaz, burada pankreas kanseri nedeniyle 72 yaşında yaşamını yitiren gazeteci ve iş adamı Hidayet Çolakoğlu'nun cenaze törenine katıldı. İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazına Bakan Yılmaz'ın yanı sıra Ak Parti Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Habip Soluk ve il protokolü ile birlikte kentte görev yapan gazeteciler ve Çolakoğlu'nun yakınları katıldı. Bakan Yılmaz cenaze töreni sonrası karayolu ile Ankara'ya hareket etti.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@