Bakan Selçuk MEB'deki otomatik pilotu pasifize edecek mi?

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, MEB'deki otomatik pilotu bulup pasifize edebilecek mi?

Eğitim 03.08.2018, 12:44 03.08.2018, 12:59
Bakan Selçuk MEB'deki otomatik pilotu pasifize edecek mi?

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Hatırlayanlar hatırlar..Ziya Selçuk'tan birkaç bakan önceydi. Bakanlığı devir teslim zamanında mevcut dönemin Milli Eğitim Bakanı giderken Milli Eğitim Bakanlığı'nı otomatiğe bağladığını ifade etmişti. Tabii o zaman kimse ne demek istediğini tam anlayamamıştı veya otomatiğe bağlasa da nasıl bir etkiye sahip olacağını idrak edememişti.

Fakat aradan yıllar geçtikçe bakanlıkta atamalar otomatiğe bağlanmışcasına hep aynı formatta ve kişilere dönük olarak yapıldı..

Bu günlerde sorulması gerekenen önemli soru otomatiğe bağlı olarak ataması yapılanların kimya da kimler olduğudur? Ayrıca bu otomatik pilot bakanlıkta hangi kritik görevde ya da konumdadır?

O dönemden bugüne kadar bir çok bakan ve müsteşar değişmesine rağmen kimler hala görevine devamediyor? Bu kişiler hangi atama işlemlerine imza atıyorlar?

Sadece Bakanlık merkez teşkilatında değil, taşra teşkilatında da bu şekilde üst düzey atamaların yapıldığı biliniyor. Ki bu şekilde ataması yapılan bize göre otomatik zümre hala görevdeler.

Bu nedenle yeni bakan Ziya Selçuk MEB'deki bu otomatik pilotu bulup, direksiyona kendisi mi geçecek yoksa kendisinden önceki bakanların yaptığı gibi görmezden mi gelecek merak konusu...

Bakan Selçuk liyakat sahibi olmayanların bakanlıkta olamayacağının sinyallerini vermişti. Son olarak görevden aldığı üst düzey kişiler, bu sinyalin ne kadar gerçekçi olacağını ortaya çıkaran önemli bir gelişme olmuştu.

Not: KamuGundemi.com ÖZEL Haber. Aktif Link vermeden paylaşanlar için hukuki süreç başlatılacaktır.

Kaynak: KamuGundemi.com

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@