Bakan Selçuk ilk tasarım ve beceri atölyelerini açtı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Tokat Karşıyaka Ortaokulu'nda açılan ilk tasarım ve beceri atölyelerinde öğrencilerin tasarlama ve uygulama becerilerini geliştirecek çok sayıda set yer aldı.

Eğitim 21.02.2019, 11:04
Bakan Selçuk ilk tasarım ve beceri atölyelerini açtı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK,  Karşıyaka Ortaokulu,tasarım ve beceri atölyesi ile yazılım ve tasarım atölyesinin açılışını yaptı.

Vali Dr. Ozan BALCI, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut ÖZER, Ermetal A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin GÜLENER, Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf BEYAZIT, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU,protokol üyeleri, eğitim camiası ve öğrencilerin katıldığı açılış programı öncesi Bakan Prof. Dr. Ziya SELÇUK, öğrencilerin voleybol maçını izledi, öğrencilerle bahçede tenis oynadı.  Prof. Dr. Ziya SELÇUK, ardından okulun tasarım atölyesinin açılışını yaptı.

Okulun öğrenci korosunun seslendirdiği “Hedef 2023” şarkısını dinleyen Bakan Prof. Dr. Ziya SELÇUK, daha sonra üç boyutlu modelleme ve üretim beceri atölyesinde öğrencilerle birlikte tasarım yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK ve Vali Dr. Ozan BALCI, yazılım ve Tasarım Atölyesini gezen Bakan Prof. Dr. Ziya SELÇUK,  ardından ürün tasarım atölyesi, çömlek atölyesi, tahta baskı atölyesi ve desen atölyesinde tasarımlarını inceledikleri öğrencilerle sohbet edip, tasarımlar hakkında bilgiler aldı. Daha sonra bahçede bulunan mobil ben maker ahşap tasarım ve şekillendirme atölyesini gezen Bakan Prof. Dr. Ziya SELÇUK ve Vali Ozan BALCI son olarak öğretmen ve öğrencilerle fotoğraf çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.  

Okulumuza Yazılım ve Tasarım Atölyesinin kurulmasında desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Bakan Yardımcımız Sayın  Prof. Dr. Mahmut ÖZER, Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI´ya, Türkiye’nin ilk ve tek tasarım ve beceri atölyesinin sponsoru olarak bir ilke imza atan Ermetal A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin GÜLENER ´e ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ´ ye teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@